Uudis

Kinnisvaraeksperdid: targem on praegu korterit mitte osta

Foto: Shutterstock

1Partner Kinnisvara viis Eesti suuremate kinnisvarabüroode ekspertide hulgas läbi uuringu, mille kohaselt soovitab 45,5 protsenti vastanutest praegu Tallinna korterit hoida ning 42,4 protsenti osta.

Uuringu kohaselt andis üheksa kinnisvarabüroo ekspertidest vaid 12,1 protsenti müügisoovituse.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul paistab, et kriis polnud nii pikk ja karm, et hindasid märkimisväärselt langetada.

“Praegu on Tallinna üüriturul valik tavapärasest suurem ja hinnatase hea,” rääkis Vahter. “Aga isegi ajal, kui üürid on langenud, hindab kaks kolmandikku kinnisvaraekspertidest, et 2020. aastal on elamiseks kasulikum kodu osta kui üürida.”

Vaid 12,1 protsendi vastanute hinnangul on kasulikum üürida ja 21,2 protsenti hindas, et vahet pole.

“Suures plaanis tasub oma kodu soetamine ikkagi igal ajal ära,” sõnas Vahter. “Täpset turupõhja ei taba teadlikult keegi, see tõde selgub tagantjärele.” Vahteri sõnul on viimasest kriisist alates 1Partneri indeks ehk pealinna korteri keskmine korteri ruutmeetri hind tõusnud 2,6 korda.

Vahteri sõnul on korterid aja jooksul kallinenud märksa enam kui näiteks majad, millest on saanud pigem nišikaup. “Tallinna lähedal saab korraliku funkmaja sama hinnaga, mis sajaruutmeetrise korteri kesklinnas. Võib öelda, et majad on juba pikemat aega võrreldes korteritega suhteliselt soodsad.”

“Tehingute arv ja kaudselt ka hinnad sõltuvad paljuski pankadest,” ütles Vahter. “Kui kevadel keerati rahakraanid koomale, siis praegu on vahendid jälle kättesaadavamad.”

2020. aasta juulis läbiviidud küsitluses osales 33 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Laam, Arco Vara, Pindi, Ober Haus, CKE, LVM, Domus, Remax, Uus Maa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.