Uudis

Korteriühistutele jagatakse veebiseminaril nõu, kuidas energiahüvitiste segadusega toime tulla

Toetust makstakse elektri, gaasi ja kaugkütte eest. Kuidas, selgitatakse seminaril.Foto: Shutterstock

Tallinn korraldab neljapäeval, 13. jaanuaril veebis infotunni korteriühistutele energiahinna hüvitise teemal. 

Infotund algab kell 17.30 ja seda saab vaadata ja hiljem ka järelvaadata YouTube’i kaudu eesti keeles aadressil https://youtu.be/zx9mTjMuwPY ning vene keeles aadressil https://youtu.be/Xc9jMpJ4YLM. Samas saab esitada esinejatele küsimusi.  

Seminaril annavad ülevaate korteriühistutele olulistest aspektidest toetuse väljamaksmisel ja vastavad küsimustele Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja Raimo Saadi, Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna peaspetsialist Piret Zahkna ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti toimetulekumeetmete juhtivspetsialist Ulli Luide. 

Energiakulude hüvitamise juhend korteriühistutele on kättesaadav Rahandusministeeriumi kodulehel aadressil  https://www.rahandusministeerium.ee/sites/default/files/KOVfinants/ku_juhend.pdf 

Sellest, et korteriühistud on hüvitiste tõttu arvete koostamisega hädas, kirjutasime täna SIIN.

Taotlusi toetuse saamiseks elektri, gaasi ja kaugkütte kallinemise leevendamiseks saab Tallinnas esitama hakata esmaspäeval, 17. jaanuaril. Toetust saab taotleda möödunud aasta septembrist kuni tänavu märtsini tehtud ja tehtavate kulutuste osaliseks kompenseerimiseks. Septembri energiakulude hüvitamiseks tuleb taotlus esitada hiljemalt veebruaris. Märtsis saab taotleda hüvitist kulude katmiseks, mis on tehtud alates oktoobrist. 

Elektrooniline iseteeninduskeskkond taotluste vastuvõtmiseks on kavas avada esmaspäeval, 17. jaanuaril aadressil https://taotlen.tallinn.ee/ ja alternatiivina hakatakse pakkuma võimalust registreerida vastuvõtu aeg linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonnas, kus töötaja aitab taotluse esitada. Taotlemisel tuleks koroonaviiruse leviku piiramiseks eelistada elektroonilist iseteenindust. 

Tallinn on avanud energiatoetuse infotoe telefoni 600 6300. Numbrilt saavad energiatoetuse kohta nõu küsida nii linlased kui ka korteriühistud. Energiatoetuse telefon on avatud esmaspäeviti kell 8.15–17.45, teisipäevast neljapäevani kell 8.15–16.45 ja reedeti kell 8.15–15.45.  

Taotlemisel esitatavatel arvetel peab elektri tarbimiskogus olema esitatud megavatt-tundides või kilovatt-tundides, gaasi tarbimiskogus võib olla esitatud ka kuupmeetrites. Kui kortermaja kütmist korraldab korteriühistu ise elektri või gaasiga, saab taotleda toetust kütmiseks kasutatud elektri- ja gaasikulude kallinemise hüvitamiseks. Seda saab teha korteriühistu esitatud arve alusel, mis esitab lisaks tarbimiskuludele ka korteri kütmiseks kulunud elektri tarbimiskoguse kilovatt-tundides või megavatt-tundides ja gaasi tarbimiskoguse kuupmeetrites, kilovatt-tundides või megavatt-tundides. Vajadusel peaks taotleja vajalike andmetega dokumentide saamiseks pöörduma oma korteriühistu poole. 

Toetust hakkab maksma selle linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond, kelle territooriumil inimene rahvastikuregistri andmetel elab. Toetust saab taotleda maksimaalselt viie kuu eest korraga, nii et liigse asjaajamise vältimiseks on võimalik taotleda hüvitist mitme kuu kulude kompenseerimiseks korraga, juhul kui see taotlejale jõukohane on. Kas ja kui palju tema pere toetust võiks saada, saab igaüks kontrollida kalkulaatori abil rahandusministeeriumi koduleheküljel: https://www.rahandusministeerium.ee/et/energiakulude-huvitamine 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.