Lastega pered on koolivaheajal oodatud muuseumifestivalile

Eelmise aasta festivalikülaline Rakvere linnakodaniku muuseumis.Foto: Yulia Bogacheva

Muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti saab vaheajal ja hiljemgi osaleda muuseumifestivalil “Avatud mänguväljad”.

Alates 10. oktoobrist on kõik lastega pered oodatud laste ja noorte muuseumifestivalile “Avatud mänguväljad”.

Selleaastase teema “Ajahäkkerid” inspiratsiooniks on Eesti Rahvajutu aasta ja Digikultuuriaasta.

Ajahäkkerid on need, kes oskavad näha esemete taga lugu, olgu see juhtunud paarkümmend aastat tagasi või sajandite eest. Digikultuuriaastale kohaselt on paberkandjal mängujuhiste kõrval ka nutimängud. 

Festivali lõpukuupäev on seoses pandeemiaga avatud: nutimänge on võimalik mängida kuni 20. juulini 2021 ja paberkandjal mänge nii kaua, kui vastavad näitused on muuseumis üleval.

Nutimänge saab mängida oma seadmest, mis muudab muuseumikülastuse mugavamaks ja ohutumaks. Nutimängud on kättesaadavad LoQuizi äpis, mille saab alla laadida Google Plays või App Store’is. 

Mängu saab avada muuseumis kohapeal QR-koodi abil. 

“Oleme korraldanud festivali nii, et ka sügisese viiruseohu tingimustes saaksid pered kultuuri nautida. Festivalile ei pea tulema suure grupiga. Kui tulla oma perega, kanda vajadusel maski ja avastada näituseid nutimängu abil isiklikus seadmes, siis peaks muuseumikülastus olema igati ohutu,” selgitab festivali projektijuht Jelena Tšekulajeva. 

Mängud on loodud kolmele vanuseastmele: 

Roheline mänguväli — lõbus ja haarav mänguväli, mis on jõukohane 4–7aastastele;

Punane mänguväli — tähelepanu ja kaasamõtlemist nõudev mänguväli 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga;

Sinine mänguväli — mänguväli 8–14aastastele on kõige põnevam, kuid veidi keerulisem käsitletud teema ja sisu sügavuse tõttu.

Mängujuhised leiab muuseumis kohapeal ning need on tasuta. Näitustele pääseb muuseumipiletiga. Festivali paralleelprogrammi raames saab osaleda ka töötubades ja teemapäevadel.

OSALEVAD MUUSEUMID

Tallinn: Lastemuuseum Miiamilla, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum, Tallinna Linnamuuseum, Fotomuuseum, Peeter I maja, Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum ja Rahvusarhiivi filmiaarhiiv

Tartu ja Tartumaa: Eesti Rahva Muuseum, Jääaja Keskus, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Tubina Muuseum ja Liivi Muuseum 

Haapsalu: SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid (Iloni Imedemaa, Haapsalu linnus ja Haapsalu raekoda), Rannarootsi muuseum, Haapsalu lasteraamatukogu ja Lääne Maakonna keskraamatukogu 

Viljandi: Viljandi muuseum 

Saaremaa: Saaremaa muuseum (Kuressaare loss)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.