LED-reklaam maja seinal võib olla korteriühistule tulus viis lisaraha teenimiseks

Linna Ekraanid tegevjuht Mihkel Luks tõdeb, et mida suurema liiklustihedusega sõidutee ääres maja paikneb, seda rohkem teenib ühistu renditulu.

Korteriühistutel on võimalik panna hoone tulu teenima, lastes paigaldada maja seinale või aianurka LED-ekraaniga reklaampind. Kõik sellega seotud kulud, hooldus ning asjaajamine jääb digitaalsete reklaampindade operaatori korraldada.

Digitaalsed reklaampinnad on tänaseks jõudnud juba kõikidesse suurematesse Eesti linnadesse. Eelkõige on neid näha kortermajade seintel, mis asuvad rahvarohkemates ja käidavamates piirkondades.

„Atraktiivses asukohas paiknevatele korteriühistutele on maja seina väljarentimine reklaampinnaks tulus võimalus koguda raha remondifondi või katta sellega jooksvaid kulutusi,“ tõdes Linna Ekraanid tegevjuht Mihkel Luks.

Mida suurema liiklustihedusega sõidutee ääres maja paikneb, seda rohkem teenib ühistu renditulu. Luksi sõnul ei pea reklaamimiseks kasutama üksnes seina, selleks võib sobida ka näiteks aianurk, kuhu oleks võimalik ekraan jalale paigaldada. „Eelisseisus on ühistu, mille maja jääb mitme samasuunalise sõidurajaga tee äärde. See ei ole aga reklaampinna saamisel rusikareegliks. Operaatorina oleme kõikidele pakkumistele valmis otsa vaatama,“ lisas Luks. Pakkumine tehakse lähtuvalt erinevatest liiklusuuringutest.

Kui korteriühistu sõlmib pinna rendilepingu LED-ekraani operaatoriga, võtab viimane enda kanda kogu dokumentatsiooni korda ajamise, alustades reklaamiloast ja lõpetades kasutamisteatisega. Regulatsioone ekraanide paigaldamiseks tänavapilti on hulgi. Reklaamiloa taotluse vaatavad üle linna erinevad ametid, kes hindavad reklaampinna vastavust ja sobivust paigaldatavasse keskkonda. Sealhulgas analüüsitakse, kas LED-ekraan võiks seal liigselt häirida linnaelanikke ja segada liiklust. Reeglitega on pandud paika isegi valgustugevused, millele peab ekraani eredus erinevates keskkonnatingimustes vastama.  „Meie LED-ekraanid on varustatud valgusanduritega ning nende eredust seadistatakse automaatselt vastavalt välistele valgustingimustele. Seega ei ole vaja muretseda ka võimaliku valgusreostuse pärast,“ kinnitas Luks.

Kuna ekraan kuulub operaatorile, siis jääb ka reklaamimaksu tasumine nende õlule. Kõik ekraaniga seotud jooksvad kulud nagu elekter, internet jms maksab operaator. Selle tööks vajalik elekter tuleb küll ühistu peakilbist, kuid ekraan on varustatud oma voolumõõtjaga, mille alusel saab ühistu esitada iga kuu elektriarve.

Samuti on ekraanide hooldamine ja remondikulud Linna Ekraanide korraldada. „Rendilepingu lõppemisel demonteerib operaator oma kulul ekraani ja taastab seina algse seisukorra,“ selgitas Luks.

Tema sõnul on senised kogemused näidanud, et LED-ekraanid on muutnud kortermaja välimuse modernsemaks. Samuti on ühistul nendega võimalik teenida veidi suuremat tulu, kui rentida maja pinda tavalisele plakatreklaamile.

Edulood hästi toimivatest reklaampindadest korteriühistute seintel on näiteks Tallinnas aadressil Endla 47Pärnu mnt 106 ja Narva mnt 53.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.