Uudis

Menukas Eesti suvituspiirkond seadis võõrastele külastuskeelu

Käsmu.Foto: Tõnu Hellam/Käsmu Facebook

Menukas Eesti suvituspiirkond Käsmu seadis koroonapuhangu pärast külastuskeelu kõigile võõrastele, kes külaga seotud pole.

Käsmu külaselts ja külavanem annavad oma pöördumises teada, et lähtudes eelmise nädalavahetuse külastajaterohkusest ja külaelanike läkitatud murettekitavatest piltidest on nad koostöös vallaga astumas tõsisemaid samme, et koroonaviiruse puhangut Käsmus tõkestada.

“Palume võõrastelt mõistvat suhtumist, aga me ei oota neid praegu! Ka meie küla peab mõtlema oma kogukonnale ja eakatele,” seisab pöördumises.

Võõrast teavitavad märgid paigutatakse hiljemalt ülestõusmispühadeks küla strateegilistesse punktidesse.

Eelmisel nädalavahetusel külastas Käsmu kapteniküla ootamatult suur hulk inimesi. Arvestades, et rahvakogunemised on keelatud, oli kohalike jaoks tegemist üsna murettekitava nähtusega. Küla vahel olid umbe pargitud ka alad, mis pole isegi ametlikud parklad: mujal ei jätkunud lihtsalt kohti.

Küla ummistanud autod eelmisel nädalavahetusel Käsmus. Foto: Käsmu Facebook

Kuna sissesõitu keelavaid märke asula algusesse paigaldada ei tohi, sündiski kogukonna koostöös mõte pöörduda külastajate poole lihtsalt palvega: palun ära tule seni, kuni eriolukord kehtib.

Lähtudes eelmiste nädalavahetuste külastajaterohkusest ja külaelanike postitatud ohupiltidest on külaselts ja külavanem…

Posted by Virge Ong on Esmaspäev, 6. aprill 2020

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.