Uudis

Mupo alustab reide: kui koer pole rihma otsas, võib saada kuni 800 eurot trahvi

Foto: Shutterstock

Järgmisest nädalast hakkab mupo tegema Põhja-Tallinnas pistelisi reide – kui lemmikloom lippab vabalt ringi, võib saada karistada.

Mupo teatel on viimasel ajal sagenenud kaebused Merimetsa terviseraja ja Stroomi ranna piirkonnas rihmata jalutavate koerte kohta. Seda vaatamata asjaolule, et vahetus läheduses asub spetsiaalne koerte jalutusväljak, kus neljajalgsed sõbrad saavad vabalt ringi joosta.

Mupo Põhja-Tallinna piirkonna peainspektori Pavel Boitsovi sõnul on olukord muret tekitav. “Täiesti vastutustundetu on lasta oma koer ilma rihmata ringi jooksma kohas, kus liigub nii palju rahvast, nende seas ka väikelastega peresid ja eakad inimesed,” ütles ta.

“Rihmata koer võib rünnata inimest ja teist koera, aga ka oma ootamatu käitumisega tõsiselt ehmatada või riideid rikkuda,” sõnas Boitsov. “Samuti on reaalne oht, et teele joostes võib loom olla ohuks liiklusele või iseendale. Merimetsas on palju jalgrattureid ja ka nemad on lahtiste koerte pärast kaebusi esitanud.”

Selleks et olukorda kontrolli alla saada, alustavad inspektorid järgmisest nädalast eri Põhja-Tallinna piirkondades pistelisi reide. Vajadusel kaasatakse ka piirkondlikud politseiinspektorid.

“Tuletan meelde, et trahv sellise rikkumise puhul võib ulatuda kuni 800 euroni,” ütles Boitsov. “Seega, kõik koerad rihma otsa!”

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.