Uudis

Ööga jäi elektrita enam kui 12 000 majapidamist

Torm põhjustas öösel ulatuslikke elektrikatkestusi.Foto: Shutterstock

Kui teisipäeva õhtuks suutsid elektrikud äikesetormi tõttu katkenud elektrivarustuse taastada 7000 majapidamises, siis kolmapäeva hommikuks oli see arv tõusnud 12 000ni.

Kolmapäeva hommikul kella 7.20 seisuga oli tormist tingitud riketega seoses elekter ära veel 920 majapidamisel, teatas BNSile Elektrilevi OÜ. Öö jooksul suutsid brigaadid likvideerida 27 keskpinge ja 25 madalpinge riket.

Kokku taastati elektrivarustus 12 000 majapidamisel. Jätkuvalt on kõige rohkem kahjustusi Tartumaal, kus vooluta on 578 majapidamist. Ida-Virumaal ja Jõgevamaal on tormist tingitud riketest veel ca 100 klienti elektrita. 

 „Hommikupoolikul toimus vahetus nii juhtimiskeskuse kui ka töömeeste seas, et puhanud inimesed saaksid turvaliselt edasi katkestusi likvideerida. Loodame Jõgevamaal ja Virumaal kõigile elektri taastada täna hiljemalt pärastlõunaks, Tartumaaga läheb ilmselt õhtuni, “ kommenteeris Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu https://www.elektrilevi.ee/maru. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.