Uudis

Kandideeri nüüd: IKEA kulul saab üks Tallinna korrushoone LED-tuledest kaunistused

Foto: Ikea

Kuigi suvehooaeg pole veel läbi, teeb IKEA juba ettevalmistusi jõuludeks. Ettevõte on andnud lubaduse, et IKEA abiga saab üks Tallinna mitmekorruseline hoone kaunistada end sadade jõulutähtede ja pärgadega ning seda täiesti tasuta.

Kõik Tallinna kortermajade elanikud on kutsutud kandideerima projekti, mis viiakse läbi Balti riikide pealinnades, ka Riias ja Vilniuses.

„Öeldakse ju, et rege rauta suvel. Just seetõttu kutsume Tallinna kortermajade elanikke juba praegu jõulude peale mõtlema, et just nende kortermaja saaks sellel talvel Tallinna kõige säravamaks täheks. Ütleme alati, et IKEA toob jõulud sinu koju ning sel aastal teeb ta seda eriti varakult,“ ütles IKEA Baltikumi turundusjuht Kristina Mažeikytė.

Ettevõte planeerib kasutada kaunistamiseks sadu LED-tuledega pärgasid ja jõulutähtesid. Kui jõuluaeg saab läbi, saavad elanikud kaunistused alles jätta ja ka tulevastel aastatel neid kasutada.

“Skandinaaviamaades on kombeks jõuludeks oma aknad kaunistada. Tahame, et ka Eesti elanikud saaksid sel, kõige pimedamal ajal, nautida pisut tähesära. Akendele planeeritud dekoratsioonid töötavad leedidega ja säästavad seega ka energiat. Siiski, isegi kui projekti valgustamiseks kulub vaid õige natuke elektrit, kompenseeritakse see siiski igal juhul IKEA poolt. Lisaks tagab ettevõte ka tasuta laetavad patareid ja laadijad, et kogu ettevõtmine oleks veelgi jätkusuutlikum,“ rääkis IKEA esindaja.

Maja ehitakse tähesäraga selle aasta novembri alguses. Sarnane projekt viiakse läbi kõigis kolmes Balti riigis ning tähesäraga kaunistatakse igas linnas üks hoone. Tallinna elanikud, kes soovivad projektis osaleda, saavad seda kuni 10. septembrini teha siin.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.