Uudis

Rumal lugu: vargad pääsevad viimasel ajal Eesti eluruumidesse sisse eriti lihtsalt

Varas tuleb tuppa.Foto: Shutterstock

Politseile on sel aastal juba kümneid kordi teatatud avatud ukse kaudu toime pandud vargusest eluruumist, mistõttu tuletavad korrakaitsjad meelde, et väike käeliigutus ukse lukkukeeramiseks võib hoida ära palju meelehärmi.

Selle aasta jooksul on ainuüksi Tallinnas ja Harjumaal pandud toime kümmekond vargust eluruumist, mille puhul on varas tuppa pääsenud lukustamata ukse kaudu.

Näiteks äratas ühe korterielaniku hiljuti trepikojanaaber, kes tuli talle ütlema, et tema korteri välisuks on lahti. Paar korrust allpool leiti trepikojast käekott. Varas oli öösel lukutamata ukse kaudu haaranud käekoti, sellest raha ja dokumendid kaasa võtnud ning koti maha visanud.

„Kuna inimesed viibivad praegu päevasel ajal rohkem kodus, proovivad vargad lukustamata uksi üles leida pigem siis, kui majaelanikud magavad. Ööpimeduses toas kellegi võõraga kohtuda on kahtlemata hirmutav, samuti tekitab suurt meelehärmi isiklikest asjadest ilmajäämine. Seega tasub meeles pidada, et lihtne käeliigutus ukse lukustamiseks võib ära hoida palju hilisemaid muresid,“ ütles Põhja prefektuuri raskete kuritegude talituse juhtivuurija Jana Zolotarjova.

Tavaliselt varastatakse esemeid, mis pole isikustatud, ent mida on lihtne käibele võtta või turustada – sularaha, elektroonika, tööriistad. Eelmisel aastal leidis aset juhtum, kui varas pääses lukustamata ukse kaudu Tallinnas asuvasse korterisse ning varastas sealt erinevaid esemeid ja autovõtme. Kurjategija sõitis maja juurest minema kolm aastat vana Subaruga väärtusega 16 000 eurot. Varguse kogukahju oli 20 000 eurot.

„Inimesed hoiavad sageli oma kodu esikus autovõtmeid, rahakotti, dokumente, käekotte. Vargal on neid lihtne kaasa haarata ning selline kuritegu võib aega võtta ainult mõne sekundi. Politsei hoiab küll kõigil nii-öelda professionaalsetel korterivarastel silma peal, kuid tuletame meelde, et iga inimene saab samamoodi silma peal hoida enda varal,“ rääkis Zolotarjova.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.