Uudis

Saku valla põlengule reageerinud päästjad leidsid eest vigased suitsuandurid

Vigased suitsuandurid.Foto: Nõmme Päästekomando

Päästeamet meenutab, et lisaks sellele, et kodus peavad suitsuandurid olemas olema, peab hoolt kandma ka selle eest, et need töökorras oleksid. Et ei tekiks olukord, mida päästjad üleeile Saku vallas nägema pidid.

Nõmme Päästekomando kirjutab oma Facebooki-lehel, et Saku valda väljakutse saanud päästjad leidsid eest ridaelamuboksi keldriruumi ehitatud sauna põleva leiliruumi. Tulekahjust saadi üsna ruttu jagu, kuid ebameeldiv üllatus seisis veel ees.

“Suur oli aga meie meelehärm, kui asusime uurima sealsetesse ruumidesse paigaldatud suitsuandureid. Neid oli tervelt kolm, igal korrusel üks ja kõik lakke õigesse kohta üles pandud, aga siinkohal ka positiivne noot lõpeb:
esimesel suitsuanduril ei olnud patareid sees,
teisel suitsuanduril oli patarei sees, aga see oli klemmidest lahti ühendatud,
kolmas suitsuandur ei rakendunud tööle ehk oli ilmselt rikkis,” kirjutab komando.

Põlenud leiliruum. Foto: Nõmme Päästekomando

Päästeamet meenutab, et suitsuandurit tuleb korralikult ja regulaarselt hooldada. “Suitsuanduri töökorras oleku tagab töötav patarei ja regulaarne kontroll testnupu vajutamise teel, samuti tuleb suitsuandurit tolmust puhastada, et see valehäireid ei annaks,” seisab postituses.

“Seekord avastas majarahvas tulekahju, sest nad olid ärkvel. Paar tundi hiljem ei oleks neile eluohust märku andnud ei haistmis-, kuulmis-, nägemismeel ega ka petlikku turvatunnet pakkuv töövõimetu suitsuandur,” lisab komando.

Eile hilisõhtul saime väljakutse Saku valda Männiku külla, kus esialgse info kohaselt põles majaga kokku ehitatud saun….

Posted by Nõmme Päästekomando on Kolmapäev, 29. jaanuar 2020

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.