Uudis

Tallinn jagab toidupakke ligi 700 perele

Foto: Unsplash

Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad jagavad augusti alguses 669 perele kokku 1404 toidupakki.

Kõige enam on toiduabi soovivaid peresid Lasnamäel, Mustamäel, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul on viie nädala jooksul, mil linnaosad on sel suvel toidupakke jaganud, soovijate arv üha kasvanud.

Beškina sõnul jagavad linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad majandusraskustes lastega peredele toiduabi arvestusega üks toidupakk ühe lapse kohta nädalas. Kui esimesel nädalal jagati 231 perele 522 toidupakki, siis eelmisel nädalal 642 perele 1317 ja täna 669 perele 1404 pakki.

Abi saamiseks tuleb pöörduda elukohajärgsesse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonda. Juhul, kui abivajaja on taotluse juba esitanud, tema abivajadus hinnatud, ei ole tal vaja enam taotlust esitada ja ta on nimekirjas kuni pakutava toetusmeetme lõpuni ehk augustikuu lõpuni.

Toiduabipakkide sisu võib nädalate lõikes mõnevõrra erineda, kuid ühel nädalal väljastatud toiduabipakkide sisu on sama. Toidupakis on pagaritoode (sai, leib või sepik), jook (mahl, piim, keefir või siirup), lihatoode (näiteks sink, suitsuvorst, viinerid, pihvid), magustoit (kohupiimakreem, puding või jogurt), piimatoode (näiteks juust või sulajuust), köögi- ja puuviljad ning munad.

Linn jagab augusti lõpuni toidupakke majandusraskustes olevatele lastega peredele, kus netosissetulek esimese pereliikme kohta on väiksem kehtivast töötasu alammäärast ehk 584 eurost ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80 protsenti kehtivast töötasu alammäärast.

Abi saajateks võivad olla näiteks paljulapselised pered, üksi lapsi kasvatavad vanemad või vanavanemad ning lastega pere, kus vanemad on hiljuti jäänud töötuks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.