Uudis

Tallinn tegutseb: esimesed libedusetõrje hooletusse jätnud said trahvihoiatused

Foto: Shutterstock

Trahvihoiatus tabas Tallinna kesklinnas teehoolduse hooletusse jätnuid, kuid samas annab linnaosa majaomanikele libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid.

“Kuni pühapäevani võivad linnaosa korteriühistud ja eramuomanikud esitada oma soovi tasuta graniitsõelmetele ja need järgmise nädala jooksul ka kätte saada. Ühe elamu kohta jagame tasuta kuni kaks kotti ehk 50 kilo sõelmeid,” ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Sõelmetest huvitatud majaomanik võib soovist teatada 1. detsembri hilisõhtuni e-aadressilehenri.jyrlau@tallinnlv.ee, märkides elamu aadressi ja esindaja kontakttelefoni. Kõik sooviavaldajad saavad teate sõelmete väljastamise aja ja kohaga. Graniitsõelmeid väljastatakse 2.– 6. detsembrini.

“Kesklinna valitsus oli sunnitud kolmapäeval esitama trahvihoiatuse lepingupartneritele, kes ei täitnud korrektselt oma kohustust kõnniteede hooldamisel. Mitmel pool olid jalakäijate alad veel keskpäeval väga libedad ja inimesed kukkusid. Tahan aga tunnustada korteriühistuid ja eramute omanikke, kes operatiivselt olukorrale reageerisid ja oma teid hästi hooldasid,” lisas Svet.

Kinnistuomanik vastutab teega külgnevate kõnniteede puhastamise eest oma kinnistu piires ja peab tagama ohutu liiklemise ka jäistel kõnniteedel. Libeduse tõrjet tuleb teha mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele ka päeva jooksul.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.