Uudis

Tallinna linnas valmistavad koristamata lumi ja jääpurikad palju probleeme

Mupo lindiga piiratud ohtlik räästaalune Tallinnas.Foto: mupo

Alates jaanuari algusest on mupo kõnekeskusele laekunud 232 kaebust seoses koristamata lume, libedate kõnniteede ja jääpurikatega.

Linnaosades töötavad mupo piirkondlikud inspektorid on samal ajavahemikul teinud 159 sellekohast kirjalikku teavitust ja sadu suulisi hoiatusi ja nõustamisi.  

Kõige rohkem tuli kaebusi koristamata lume ja libeduse kohta: nuriseti koristustehnika üle –  sahk ajab lumevalli värava ette, kõnniteele või kinnistuomaniku poolt värskelt koristatud puhastusalale; lume koristamisega tekitatakse liigset müra jne. Oli ka paar juhtumit, kus prügiauto ei saanud libeduse tõttu sõita prügikonteinerini, et seda tühjendada.

Lumekoristusfirmad olid omakorda hädas sõidukiomanikega, kes vaatamata liikluskorraldusvahenditele takistasid tänavapuhastust, katuselt lund alla lükkavad puhastustöölised aga pöördusid  korrapidaja poole palvega võtt ühendust koristusele ette jäävate sõidukiomanikega, et auto ohtlikult alalt ümber parkida.

Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere sõnul on nii korrapidajatel kui ka patrullidel pingelised ajad. „Ilmselt läheb veelgi pingelisemaks, sest külmade ja sulailmade vaheldumine tekitavad räästasse jääpurikaid ning kõnniteed muutuvad libedaks. Uus lumi sajab libedale pinnale koheselt peale – seega, olud lähevad üsna keeruliseks. Palume kõigil linnas liikudes olla ettevaatlikud – vaadata nii jalgade ette kui ka üles katuseräästa poole ja jalga panna ilmale kohased jalanõud,” sõnab ta.

“Meie omalt poolt teeme kõik, et koristusautodel aidata tänavad lumest puhtaks saada. Samuti tegeleme igapäevaselt valesti parkijatega, et ära hoida  parkimiskaost, piirkondades töötavad inspektorid on iga päev väljas, et  oma piirkonnas probleemseid kohti kaardistada ning kinnistuomanikke probleemidest teavitada,” lisab Toompere.

Ta sõnab, et mupo praegu reeglina kedagi ei trahvi – kõik on väljas selle eest, et linnas oleks liiklemine võimalikult turvaline. Inimestel aga soovitab ta olla vähem kriitiline – iga inimene saab pigem anda oma jõukohase panuse: jalakäijana olla ettevaatlik, sõidukiomanikuna parkida sõiduk vastavalt liikluskorraldusnõuetele, kinnistuomanikuna puhastada lumest kõnniteed.

“Naudime talve, mida aastaid oleme oodanud ja  mille tulekusse paljud enam ei uskunud! Talv on meie laiuskraadi loomulik osa,” sõnab ta.

Kindlasti tuleb aga mainida, et lisaks korrapidajale laekunud 232 kaebusele ja pretensioonile laekus ka üks kiitus. Helistaja sõiduk oli hommikul lootusetult kinni pargitud. Tänu korrapidaja kiirele tegutsemisele saadi valesti parkijatega ühendust ja inimene jõudis õigel ajal töökohustuste täitmisele.

Sellest, millised tagajärjed on lume ja jääpurikate koristamatajätmisel, kirjutasime eelmisel nädalal SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.