Uudis

Tallinna traagilise põlengu põhjustanud korteris polnud suitsuandurit

Foto: Päästeamet

Päästeamet annab teada, et korteris, millest Põhja-Tallinna korterelamu ühe inimohvriga põleng alguse sai, ei olnud esialgsetel andmetel suitsuandurit.

Täna hommikul teatati kolmekorruselise kortermaja tulekahjust Tallinnas Pebre tänaval. Leegid ulatusid esimese korruse korteri akendest välja ja tuli levis kiiresti maja katuse alla, kirjutab Päästeamet oma Facebooki-lehel.

Päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu välja 15 elanikku, kellest 12 viidi haiglasse. Tulekahju sai alguse esimese korruse korterist, kust leiti hukkunud 75-aastane meesterahvas. Mehel oli olnud raskusi liikumisega. Kahjuks ei leitud esialgu korterist töökorras suitsuandurit ja keegi ei olnud kuulnud ka häiret, mis võinuks mehe elu päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletus suitsetamisel. 

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud viis inimest, neist kolm Harjumaal. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 43 inimest, kellest 19 olid üle 60-aastased. Üheksa hukkunut olid puudega inimesed.

Päästeamet juhib tähelepanu, et toimetulekuraskuste ja terviseprobleemidega inimestel on keerulisem ohte tajuda ja oma kodu ohutust tagada.

Palun pööra tähelepanu oma vanemaealiste lähedaste ja naabrite kodude tuleohutusele ning aita neil kontrollida tulekahjust varakult hoiatava suitsuanduri töökorda!

Täna hommikul teatati kolmekorruselise kortermaja tulekahjust Tallinnas Pebre tänaval. Leegid ulatusid esimese korruse…

Posted by Päästeamet on Neljapäev, 13. veebruar 2020

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses