Uudis

Tallinna üüriturg vaevleb ülepakkumise käes

Foto: Shutterstock

Kinnisvaraportaali Cty24.ee juhataja Karin Noppel-Kokerovi on Tallinna üüriturul sellel suvel tavatult palju pakkumisi, mistõttu on korterite omanikud muutunud paindlikumaks.

Juulis vahendas portaal ligikaudu 4000 üüripakkumist, mis on mullusest juulist 66 protsendi võrra suurem number. “Üüripakkumiste kasvu oli juba kevadel näha, kuid selliste numbriteni jõudmist ei osanud keegi ette ennustada,” kommenteeris kinnisvaraportaali Cty24.ee juhataja Noppel-Kokerov.

Noppel-Kokerovi sõnul annavad üürituru muutusest märku ka järjest sagedamini kuulutuste juures esinevad märksõnad nagu “vahendustasuta”, “vahendustasu vaid 50 protsenti” või “esimene kuu tasuta”.

“Üürikorterite omanikud on mõistnud, et käes on teistsugused ajad ja üürnike leidmiseks ning tulususe säilitamiseks tuleb tingimusi paindlikumaks muuta ning ka hinda alla lasta,” ütles Noppel-Kokerov.

Tallinna üürikorterite keskmised pakkumishinnad olid City24.ee andmetel möödunud kuul võrreldes mulluse juuliga 17 protsenti madalamad.

Kõrgeimat keskmist üürihinda küsiti kesklinnas ja Kristiines, odavaimat Pirital ja Põhja-Tallinnas. Üürikorterite pakkumine on kõige suurem – 1380 korterit – kesklinnas. Lasnamäel on pakkumisel 578 ja Põhja-Tallinnas 555 korterit.

Linnaosade kaupa oli üürikorterite keskmine ruutmeetri pakkumishind 1. augusti seisuga 12,7 eurot kesklinnas, 10,7 eurot Kristiines, 9,8 eurot Mustamäel, 9,5 eurot Lasnamäel, 9,4 eurot Haaberstis, 9 eurot Nõmmel, 8,3 eurot Põhja-Tallinnas ja 7,8 eurot Pirital.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.