Uudis

Tallinnas jätkub kodude tuleohutuks muutmise suurprojekt

Foto: Shutterstock

Tallinna linna ja Päästeameti Põhja päästekeskuse koostöös jätkub ka tänavu tuleohutust parandav projekt, millega toetatakse abikätt vajavaid pealinna leibkondi kodu tuleohutuse parandamisel.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul on tegemist väga vajaliku projektiga, sest see päästab elusid. „Koostöös jõuame rohkem abivajajaid aidata. Siinkohal tänan meie koostööpartnerit Päästeametit ja Põhja päästekeskust, sest ainuüksi kahel eelmisel aastal saime ühiselt parandada enam kui saja kodu tuleohutust. Aitasime projekti kaudu toimetulekuraskustes leibkondi, kelle hulgas oli nii lasterikkaid peresid, üksi elavaid eakaid, kui ka puuetega inimesi,“ rääkis Beškina.

Ka sel aastal saab taotleda abi hädavajalike tööde jaoks, et muuta meie inimeste kodud tuleohutuks. Tallinnas tegelevad abivajavate kodude väljaselgitamisega veebruarikuu jooksul linnaosavalitsused.

2020. aastal toetab riik Tallinna ja Harjumaa kodude tuleohutuks muutmist 95 000 euroga, ühele kodule võib kulutada kuni 5000 eurot. Toetuse saaja peab olema kinnistusraamatu andmetel kodu omanik ja rahvastikuregistri andmetel ka sellel pinnal elama. Toetuse saajaks võib olla ka inimene, kes elab vähemalt kolme aasta jooksul lähisugulasele või hõimlasele kuuluval elamispinnal.

Toetatakse töid küttekolletega, suitsu- ja vinguandurite (sh erilahendusega andurid puuetega inimestele) paigaldamist, tulekustutite soetamist ning elektrisüsteemi ja uuendusena ka gaasiseadmete parandamist.

Põhja päästekeskuse andmetel toimus möödunud aastal 660 kodutulekahju, milles hukkus 43 inimest. Suur osa tulekahjudest sai alguse halvas seisukorras küttekoldest või rikkis elektriseadmetest.

Paljudes kodudes puudus töökorras suitsuandur. Seepärast paneb päästekeskuse ennetusbüroo juhtivspetsialist Anne Hein inimestele südamele, et nad vaataksid üle nii enda kui ka oma lähedaste eluruumid. „Kontrollida tuleb nii küttekolde, gaasiseadmete ja elektrijuhtmestiku olukorda kui ka vajalike andurite olemasolu, vajadusel saab alati küsida nõu Päästeametist.“

Projekti „500 kodu tuleohutuks“ raames osutati 2018.–2019. aastal abi 663 kodule üle Eesti. Tänu Tallinna omapoolsele osalusele sai 8 linnaosas tuleohutumaks 107 kodu, neist 65 riigi ning 42 linna toel. Tallinna kodude tuleohutusse investeeriti kokku üle 250000 euro, millest poole panustas riik ja poole Tallinn.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.