Uudis

Tallinnas korjati ligi pool tonni lusitaania teetigusid

Lusitaania teetigu.Foto: Shutterstock

Tallinnas korjati kahe nädala jooksul sadu kilogramme lusitaania teetigusid, linn kutsub inimesi üles aktiivselt võõrliigiga võitlema.

Kadrioru Pargi juhataja Ain Järve teavitas, et teistelt linnaosavalitsustelt täpsed andmed veel puuduvad, kuid ainuüksi Haabersti linnaosavalitsus on toonud kahe nädala jooksul loomade krematooriumi kokku 450 kilo teetigusid.

Lusitaania teetigude näol on tegu hiidnälkjatega, kes tekitavad suurt kahju koduaedades, rohealadel ning põllumajandus- ja loodusmaastikel.

Lusitaania teetigu jõudis Eestisse tõenäoliselt aiandustööstuse kaudu. Aklimatiseerumist on soodustanud viimaste aastate soojad talved. Praeguseks on lusitaania teeteod jõudnud arvatavasti Tallinna igasse linnaossa.

“Just nüüd on viimane võimalus aktiivselt tegutsedes ja linnakodanikke kaasates hispaania teeteo levikule piir panna,” ütles abilinnapea Kalle Klandorf. “Seepärast pöördun kõigi poole palvega asuda aktiivselt tõrjuma lusitaania teetigu nii linnaasutuste hallatavatel kui ka erakinnistutel.”

Lusitaania teetigude hävitamiseks on mitmeid meetodeid. Tigusid võib kas külmutada vähemalt 20 külmakraadi juures 24 tunni jooksul või kallata üle keeva veega. Teod võib viia ka Tallinna väikeloomade krematooriumisse.

Kindlasti tuleks Tallinnas vältida lusitaania teetigude tõrjumist teomürkide ja muude kemikaalidega. Teograanulid ei aita selle invasiivse võõrliigi vastu võitlemisel, kuid samas suureneb oht, et lemmikloomad, siilid ja teised loomad võivad saada surmava mürgistuse.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.