Uudis

Tormituuled on viinud elektri tuhandetelt majapidamistelt

Tormist tingitud katkestusi on tuhandeid, aga töö käib.Foto: Shutterstock

Öötundidel Eestisse jõudnud tormituuled on põhjustanud rikkeid üle Eesti, kuid olukord Elektrilevi levi kinnitusel on võrgus hommikuse seisuga kontrolli all.

Eelkõige suursaartel ning mandri läänerannikul tormi mõõtmed võtnud tuul on Elektrilevi võrgus vooluta jätnud 2819 majapidamist. Seisuga 10.14 on kõige rohkem vooluta majapidamisi Pärnu (905), Tartu (413) ja Harju (409) maakonnas.

Kuna tuul on jätkuvalt väga tugev ja mõnes piirkonnas prognoosi järgi ka tugevnev, on ohutuse seisukohast teatud liiki töid tormituultega keerukas teostada ning seetõttu võib rikete likvideerimine oodatust enam aega võtta.

Elektrilevi koos partneritega teeb kõik võimaliku, et rikete korral vool võimalikult kiirelt majapidamistesse tagasi tuua. „Brigaadid toimetavad kõikjal Eestis ning hetkel saab öelda, et seis on kontrolli all. Kriitilist seisu pole õnneks üheski maakonnas,“ hindas olukorda Elektrilevi juhtimiskeskuse juhtivspetsialist Hardi Puusepp.

Ilmateenistuse info kohaselt puhub täna edelatuul sisemaal puhanguti kuni 20, rannikul kuni 23, saartel ja Soome lahe ääres kuni 25 m/s. Tormiks kvalifitseerub tuul, mis puhub tugevusega 21 m/s või enam.

Elektrilevi meenutab – katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda, kuna juhtmete alune maapind võib olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Palume liinile langenud puu või mõne muu ohtliku olukorra fikseerimisel helistada rikketelefonil 1343 või hädaabinumbril 112.

Vaata, kuidas käituda tormiohtude korral Elektrilevi ohutuskampaania lehelt: www.elektrilevi.ee/ohutus/

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.