Uudis

Uuring: ekspertide hinnangul on üürihindade langusega selleks korraks kõik

Foto: Unsplash

1Partner Kinnisvara viis Eesti suuremate kinnisvarabüroode ekspertide hulgas läbi uuringu, mille kohaselt prognoosib 85 protsenti vastanutest, et Tallinna korterite üürihinnad on selle aasta lõpus 2019. aasta sama ajaga võrreldes 10-20 protsenti madalamad, kuid langus on juba toimunud.

Üheksa kinnisvarabüroo ekspertidest 45,5 protsenti prognoosis, et pealinna üürihinnad on mullu detsembriga võrreldes viiendiku ja 40 protsenti, et kümnendiku võrra madalamad.

Sellest olenemata hindas 66,7 protsenti ekspertidest, et 2020. aastal on kasulikum kinnisvara omada ja vaid 12,1 protsenti arvas, et mõistlikum on üürida. 21,2 protsendi vastanute arvates pole vahet, kas omada või üürida.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul käis üüriturg põhjas ära kevadel ja praegu paistab, et selleks korraks on hinnalangusega ühel pool.

“Kevadel jäi korraga palju üürikortereid seoses turistide, üliõpilaste, aga ka välistööliste kadumisega vabaks, mis tõi koos üldise ebakindlusega hinnalanguse,” ütles Vahter. “Siis oli tingijaid omajagu ja paljud saidki tähtajaliselt hinda soodsamaks. Üldiselt klausliga, et mingi aja pärast tõuseb hind endisele tasemele tagasi. Praegu enam naljalt alla ei küsita.”

“Üürilangus tabaski peamiselt Tallinna kesklinna, kus tekkis turistide äralangemisega rohkem vakantsi,” rääkis Vahter. “Muudes piirkondades, kus on domineerivaks pikaajalised üürnikud, toimis elu suhteliselt tavapäraselt ja üüripinnad tühjaks ei jäänud.”

“Praeguseks on paljud Airbnb korterid pikemaks ajaks välja antud ja elu läheb edasi,” sõnas Vahter. “Pigem küsitakse praegu jälle uute lepingutega sama hinnataset, mis enne karantiini. Näiteks maksis Rotermannis ühetoaline enne ja ka praegu 500 eurot.”

“Langused käivad ikka üles-alla, aga fakt on see, et raha koguneb Tallinnasse ja paari suuremasse linna,” sõnas Vahter. “Pikas plaanis kasvab kinnisvaraturg populaarsetes piirkondades edasi.”

Selle aasta juulis korraldatud küsitluses osales 33 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Laam, Arco Vara, Pindi, Ober Haus, CKE, LVM, Domus, Remax ja Uus Maa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.