Olgugi, et suitsuandur on olemas ligi 95%-l elanikkonnast, on paljudes majapidamistes ületanud andurid oma “parim enne” tähtaja. G4Si läbiviidud tuleohutus- ja teadlikkuse uuring näitab, et vingugaasianduri paigaldamise ja olemasolu puhul on vajakajäämisi veelgi rohkem.
Tänu oma elupäästvale funktsioonile on vinguandur alates 2022. aastast kohustuslik majapidamistes, kus on gaasikütte- või tahkekütteseade. Uuringust selgus, et 26% ehk ligikaudu 72800 põhielukohas, kus see on kohustuslik, pole tegelikkuses endiselt vingugaasiandurit. Koos suvilatega on Eestis puudu ligikaudu 120 000 vinguandurit.
Päästeameti ennetustöö osakonna eksperdi, Krista Kruusi sõnul on kodudes peamisteks vingugaasi allikateks näiteks tahkeküttega ahjud, kaminad, pliidid, katlad aga ka gaasil töötavad veesoojendid ja katlad. Päästeamet rõhutab, et elusid päästab vaid nõuetekohaselt paigaldatud vingugaasiandur.
Eesti elanike puudulikud teadmised
Uuringust selgus, et 29% ehk ligikaudu 300 000 Eesti inimest usub, et vingugaasi olemasolust on võimalik ilma vinguandurita sümptomite järgi aru saada. Ligikaudu 16% inimestest arvab endiselt, et vingugaasi on võimalik lõhna järgi ära tunda.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.