Uudis

Uuring: uue kodu soetamise soov püsib vaatamata koroonakriisile

Kinnisvaraportaal City24.ee viis kolmandat korda ligi tuhande koduhuvilise seas läbi küsitluse, millest ilmnes, et vaatamata kriisiolukorrale soovivad ligi pooled vastanuist lähitulevikus osta korteri või maja.

Märtsis ja aprillis läbi viidud küsitlusest selgus, et oma eramu ehitamisele on mõelnud 10 protsenti vastanuist, mis on kõige suurem erinevus võrreldes varasemate küsitlustega, kus oma maja ehitamise soovi väljendas vaid 5-7 protsenti vastanuist.

Sarnaselt varasematele küsitlustele eelistaksid 51 protsenti küsitletuist uut eluaset uusarenduses, 25 protsenti lepiksid kuni kümne aasta vanuste järelturu korteritega ja ligi 16 protsenti sooviks oma kodu omada ennesõjaaegses puit- või kivimajas.

Kõige olulisemateks argumentideks kodu ostmisel peetakse hinda, ehituskvaliteeti, elukeskkonda, madalaid kommunaalkulusid ning rõdu, terrassi või siseõue olemasolu.

Elamispinna suuruse poolest soovitakse eelkõige elada 3-4-toalistes korterites.

Planeeringu juures nimetati kõige tähtsamateks head valgust ja avaraid aknaid, seejärel panipaiku, eraldi tube ning sauna.

Eelistatuimateks elupaikadeks on vastanute arvates Tallinn, kus linnaosadest eelistatakse Kesklinna, Nõmmet ja Kadriorgu. Tõmbekeskustest kogusid suurt poolehoidu veel Tartu ja Pärnu.

Koduotsinguid alustaksid küsitluses osalejad peamiselt kinnisvaraportaalidest ja arendajate kodulehekülgedelt. Otse maakleriga oleks valmis ühendust võtma 10 protsenti vastanuist.

Vastajatel paluti ka neljakümne uusarenduse hulgast valida, milliseid nendest peetakse kõige ihaldusväärsemaiks ja selgus, et enim soovitakse Tallinnas kolida Klaussoni Kommivabriku, Merirahu ja uus-Veerenni korteriarendustesse.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.