Mis laokil, see ära
Kõige lihtsamalt langevad varaste saagiks jalgrattad, mida näpatakse nii keldritest, abihoonetest kui ka kaupluse eest. “Ei saa öelda, et mõni neist kohtadest tuleks erilisemalt esile kui teine. Mis laokil, see ikka ära,” sõnas Gilden. Kalleim ratas, mis on sel suvel omanikult viidud, jääb suurusjärku tuhat eurot, kuid varasemalt on hüvitatud hinnalisemaidki rattaid, mille maksumused küündivad 6000 euroni.
Lisaks ratastele langevad igal aastal varaste saagiks ka kuuris ja garaažis hoitavad tööriistad, muruniidukid ning trimmerid, mida on lihtne edasi müüa. Linnakodudest varastatakse suvisel puhkuste ja pühade perioodil raha, pangakaarte, arvuteid, kaameraid, ehteid ja muud väärtuslikku.
Selle suve üks suuremaid kindlustusjuhtumeid on vargus, kus kodumajast pandi pihta pea 40 000 euro väärtuses brändiriideid, tehnikat ja muid väärisesemeid. “Juhtum näitas, et inimesed kipuvad oma koduse vara väärtust alahindama,” ütles Gilden.
“Sõlmitud kindlustuslepingul olnud koduse vara kindlustussumma oli peaaegu sama suur kui hüvitis, mille välja maksime, aga kodus on ju veel inimestel tavaliselt mööbel, elektroonika ja palju muudki väärtuslikku, mis varastele rõõmu valmistab,” rääkis Gilden.
“Et varga küüsi sattumine oleks võimalikult ebatõenäoline, on oluline, et inimene oleks võimalikest ohtudest teadlik ja nende ennetamiseks vajalikud abinõud kasutusele võtnud,” sõnas ta.
Korralik lukk aitab