5 kodumasinat, mis peaksid olema igas kodus

Kodumasinad muudavad elu lihtsamaks - vali endale sobivad köögimasinad ja naudi vaba aega!Foto: Pixabay

Kodumasinad hoiavad meie aega kokku ja muudavad elu mugavamaks. Uued ja kaasaegsed kodumasinad on ka väga keskkonnasäästlikud ja mõne kasutamine on isegi mõistlikum kui majapidamistöö tegemine käsitsi. Näiteks on pesu või nõude pesemine masinaga mitmeid kordi säästlikum. Millised on aga peamised kodumasinad, mis peaksid olema igas majapidamises, et hoida kokku aega ja raha

1. Ilma pesumasinata ei kujuta küll keegi enda elu ette

Pesumasin on kindlasti üks olulisemaid kodumasinaid, mis igas kodus peaks olema. Riiete käsitsi pesemine võtab väga palju aega ja kulutab suures koguses vett, mistõttu ei ole see üldse mõistlik.

Pesumasinat valides tasub eelistada kõiki mudeleid, millele on vähemalt A-klassi energiamärgis, sest see näitab kõrgemat energiasäästlikkuse taset. Lisaks sellele saab valida uue pesumasina vastavalt kõikidele funktsioonidele, mida on vaja.

Uuemad mudelid pakuvad ka aurutamise funktsiooni ja sisaldavad pesukuivatamise võimalust. 

2. Nõudepesumasina kasutamine vähendab veetarvet kuni 70%

Pestes nõusid käsitsi võib kuluda kuni 70% rohkem vett kui seda teha nõudepesumasinaga. Seda muidugi juhul, kui nõudepesumasin on nõusid täis. Niisamuti nagu pesumasinat valides, tasub ka nõudepesumasinat soetades eelistada energiasäästlikke mudeleid.

Teiseks tuleb mõelda, kas eelistate nõudepesumasinat, mis on eraldiseisev või sellist, mis on köögimööbli sisse integreeritav. Nõudepesumasinate valik on kaubanduses suur ja igaüks leiab kindlasti endale sobiva.

3. Tolmuimeja aitab kiirelt ja lihtsalt vabaneda üleliigsest tolmust

Tolmu tekib kogu aeg ning seetõttu tuleb kodu koristada vähemalt kord nädalas. Tolmuimeja tuleb siinkohal appi ja aitab eemaldada tolmu nii põrandapindadelt kui ka pehmelt mööblilt, mistõttu on oluline, et tolmuimejal oleksid olemas ka erinevad otsikud.

Tolmuimejaid on väga erinevaid: nii öelda klassikalisi tolmuimejaid, juhtmeta tolmuimejaid ja ka robottolmuimejaid. Vali endale mugavaim ja sobivaim variant, mis sulle sobib.

4. Külmkapp hoiab toidu värskena

Külmkappe leiab erinevas suuruses: nii väiksemale perele kui ka suuremale. Samuti on võimalik valida mudelite vahel, millel on sügavkülmutus ja millel ei ole.

Uuemad külmkapid on energiasäästlikud ja vaiksed, mistõttu ei tee need töötamisel suurt müra nagu vanemad mudelid võivad seda teha. Samuti on uutel mudelitel väga häid funktsioone, mis hoiavad toiduaineid neile sobivas temperatuuri vahemikus ja tagavad pikaajalise värskuse.

Leia endale sobiv bränd, mis sobib just sinu vajadustele.

5. Televiisor pakub meelelahutust

Eestlased armastavad telesarju ja filme. Nutitelerid pakuvad isegi veelgi rohkem, võimaldades vaadata Youtube videoid või filme Netflixist. Samuti saavad perekonna noorimad mängida seda kasutades erinevaid arvutimänge.

Uued telerid on väga kvaliteetsed, võimalik on soetada lausa niivõrd kvaliteetse pildiga teler, mida varem saime kogeda kinodes. Mida enam on teleril funktsioone ja mida parema kvaliteediga pilt, seda kõrgem on ka selle hind. Uue teleri soetamisel mõtle, mis on sinu jaoks oluline.

Kodumasinad muudavad elu lihtsamaks – vali endale sobivad köögimasinad ja naudi vaba aega!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.