Eesti kinnisvaraturu hetkeseis pakub praegu nii väljakutseid kui ka võimalusi

Jaapani stiilis disainiga elamu Pärnus.Foto: Sotheby's International Realty

Kinnisvaraturg Eestis on arengujärgus, kus püsivus ja kohanemisvõime on võtmetähtsusega. Praegune majanduskliima esitab turuosalistele nõudmisi, mis nõuavad uuenduslikku mõtlemist ja pikaajalist visiooni. Kogemus ja stabiilsus on märksõnad, mis aitavad edukatel turuosalistel heitlikul turul silma paista ja edukalt opereerida.

Selles kontekstis tõuseb eriliselt esile Sotheby’s International Realty tugevus – kui tuntuim globaalne stabiilsuse ja pikaealisuse kinnisvara bränd kinnisvarasektoris.

Väärikas bränd

Sotheby’se brändile pandi alus 1744. aastal tänaseks maailmakuulsa oksjonimaja asutamisega. Edulugu jätkus Sotheby’s International Realty® loomisega 1976. aastal, loodud ühendama parimaid sõltumatuid kinnisvaraettevõtteid kõige prestiižsema klientuuriga üle maailma.

Alates 2011. aastast Eesti turul tegutsenud Baltic Sotheby’s International Realty on oma tegevusega tõestanud, et rahvusvaheline haare kombineerituna kohaliku turu põhjaliku tundmisega loob kinnisvaraäris väärtust, mida on raske ületada.

Meie meeskonna hiljutine laienemine, mille käigus liitusid Rauni Tillisoo ja Urmas Tehver on meie pühendumuse selge väljendus. Nende pikaajaline ja rahvusvaheline kogemus kinnisvara alal annab meie klientidele kättesaadavaks parima võimaliku ekspertiisi, mis ühendab endas rahvusvahelised standardid ja kohalikud teadmised.

Baltic Sothebys Inetrnational Realty büroo Tallinnas Kai 1.Foto: Sotheby’s International Realty

Ajal kui tegu ei ole buumiga, mil nõudlus ületab pakkumise, on kinnisvaraturul kriitilise tähtsusega valida professionaalne ja kogenud maakler. Professionaalsete maaklerite oskused, turuülevaade ja kohandatud turundusstrateegiad on võtmetegurid, mis aitavad saavutada klientide jaoks optimaalseid tulemusi. Kui maakler suudab oma oskuste ja turundustegevuse abil saavutada oodatust kõrgema müügihinna või lühema müügiperioodi, on see kliendi jaoks selge võit.

Lisaks sellele, kui maakleri professionaalne töö toob kaasa kiirema tehingu, aitab see kliendil vältida pikaleveninud müügiprotsessi ja sellega seotud lisakulutusi. Kogenud maakleri kasutamine on eriti oluline olukorras, kus iga kuu kaasnevad näiteks halduskulud või tehingu venimise tõttu kaotatud võimalused võivad osutuda märkimisväärseks.

Sotheby’s International Realty eristub oma lähenemisega, kus rõhutatakse detailidele keskendumist igas kinnisvaratehingus. Meie eesmärk ei ole lihtsalt kinnisvaratehingute vahendamine, vaid personaalse lähenemise loomine igale kliendile. See lähenemine hõlmab usaldust, ekspertiisi ja pikaajalist kogemust, mis on vajalikud klientide ootuste ületamiseks ja parimate tulemuste saavutamiseks.

Romantiline Põhjaka mõis.Foto: Sotheby’s International Realty

Sotheby’s International Realty turundusstrateegiad ja -tehnoloogiad tagavad maksimaalse nähtavuse ja mõju nii maakleritele kui nende klientidele. Alates digitaalsest turundusest ja traditsiooniliste meediakanalite on Sotheby’s International Realty kasutada üle 80 rahvusvahelise meediakanali, lisaks kohalikele kinnisvaraportaalidele, sealhulgas suurimatele rahvusvahelistele veebilehtedele (näiteks Financial Times, James Edition, Luxury Estate, Juwai, Nikkei jne). mille tulemusena on  tagatud, et meie klientide kinnisvara paistab silma kõige konkurentsivõimelisem turul.

Sotheby’s International Realty ärimudel rõhutab tulemustele orienteeritust, luues keskkonna, kus edukad maaklerid saavad pidevalt areneda ja oma haaret laiendada. Meie eesmärk on pakkuda maakleritele platvormi, kus nad saavad realiseerida oma täielikku potentsiaali. Olles osa globaalses võrgustikust, pakume maakleritele mitte ainult geograafiliselt piiramatut haaret, vaid ka arenguvõimalusi ja koolitusi.

Ridaelamu Vääna Jõesuus.Foto: Sotheby’s International Realty

Eesti kinnisvaraturg nõuab uuenduslikke ideid ja laiemat lähenemist. Baltic Sotheby’s International Realty eesmärk on mitte ainult säilitada praegust positsiooni turul, vaid ka aktiivselt kaasa aidata selle arengule. Ootame aktiivseid kinnisvaramaaklereid liituma meie Tallinna tiimiga, et laiendada oma tegevust rahvusvaheliselt.

Kuigi 2023 aasta oli Eesti kinnisvaraturul pigem vaiksem ja müügiperioodid pikenesid siis õigesti hinnastatud objektidega tehakse tehinguid jätkuvalt.

Vastupidiselt mõnedele arvamustele, suuremat hinnalangust ei toimunud ning näiteks mõnel kuul kajastatud Tallinna korterite müügitehingute hinnamuutused on tingitud suurema hulga uute korterite valmimisest ning nende müükide vormistamistest.

Võrreldes aasta varasemaga vähenenud kommunaalkulud ja prognoositav EURIBORi langus on aktiviseerunud vahepeal ootele jäänud ostuhuvilisi.

Seega ootame tegusat ja stabiilset kinnisvara-aastat.

Ajalooline Vanatoa talu Muhus.Foto: Sotheby’s International Realty

Sotheby’s International Realty® on registreeritud kaubamärk, mille kasutusõigus on litsentseeritud Sotheby’s International Realty Affiliates LLC-le. Iga büroo on iseseisvas omanduses ja juhitud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.