Sisuturundus

Elektrumi Tark Kodu – mis see on ning kuidas töötab?

Tuleviku kodusid saab defineerida energiasäästlikuse ja nutikusega – kujutage ette vaid olukorda, kus sinu kodu kohandab ennast vastavalt sinu elustiilile. Lambid lähevad justkui iseenesest põlema, radiaator reguleerib soojust vastavalt vajadusele ning kõike seda saab kontrollida läbi nutitelefoni.

Tundub põnev? Selline tehnoloogia on täiesti saadaval – selle nimi on Elektrumi Tark Kodu ning see on hõlpsasti igale inimese kättesaadav. Järgnevalt jagamegi nippe, kuidas Elektrum Targa Kodu lahendustega su igapäevaelu palju mugavamaks muudab.

Mida Elektrumi Tark Kodu endas sisaldab?

Elektrumi Targa Kodu nutilahendused koosnevad erinevatest anduritest ja seadmetest, millest kõige tähtsam on keskseade. Keskseade tagab infovahetuse Targa Kodu teiste seadmete vahel ning muudab need veebi vahendusel kättesaadavaks. Paigaldamine on imelihtne, sest ei teki vajadust mööblit nihutada ega lisakaablitega mässata.

Keskseadme paigaldamise järel on võimalik vastavalt vajadusele juurde lisada ka teisi seadmeid ja andureid nagu:

  • temperatuuriandur- mõõdab täpselt temperatuuri ja õhuniiskust
  • juhtmevaba termostaat- kontrollib radiaatorite kütet igas toas. Koostöös temperatuurianduriga saab termoventiile vastavalt avada või sulgeda.
  • nutipistik- ühendab kodumasinad ja muud elektriseadmed (näiteks veeboiler või garaažiuks) keskseadmega ning võimaldab neid sisse ja välja lülitada kaugjuhtimise teel
  • põrandakütte termostaat- võimaldab kontrollida tubade kütmist, nii elektri- kui vesipõrandakütet
  • õhukvaliteedi andur- mõõdab temperatuuri, õhuniiskuse ja süsihappegaasi taset.

Nende ja kõikide teiste Targa Kodu seadmetega saab täpsemalt tutvuda siin. Pilt võib esmapilgul üpriski kirju tunduda, kuid tegelikult sõltub seadmete ja andurite hulk enda kodu vajadusest. Tihtipeale tuleb ette, et ei olegi kõiki vidinaid enda koju vaja, vaid piisav esialgu vaid paarist andurist ning keskseadmest.

Kõike saab juhtida nutikalt ning säästlikult

Targast Kodust on tohutult kasu nii keskkonnale kui ka tarbijale. Esiteks on Elektrumi Tark Kodu alati käeulatuses. Tõmmates endale mobiilirakenduse Google Play’st või App Store’ist, võibki alustada vajalike muudatuste tegemist kiiresti ja lihtsalt ükskõik kust.

Näiteks iga toa jaoks on võimalik luua eraldi küttegraafik, mida saab muuta vastavalt oma rutiinile. Nii on võimalik küttekuludelt kokku hoida kuni 30%, ilma et peaks seejuures oma harjumuspärases mugavuses järeleandmisi tegema. Enne kojutulekut tuleb vaid kütte sisse lülitada ning ukselävele jõudes on kodu soe, ilma et peaks kodunt eemal olles maja tühja kütma.

Vahel nädalavahetuseks ära sõites on samuti hea mõte kütte ning teiste seadmete töö välja lülitada. Isegi oma koduse jõulukuuse tuledesära on võimalik teisest maailma otsast juhtida, rääkimata paljudest kodumasinatest.

Ohutus on kõige kõrgemal kohal

Meil kõigil on ette tulnud olukordi, kus kodunt lahkudes turgatab pähe kurikuulus küsimus: kas ma triikraua ikka stepslist tõmbasin välja? Olles ise kodust kaugel eemal, võimaldab Elektrumi Tark Kodu need muremõtted paari puudutusega peast pühkida, sest läbi rakenduse on väga lihtne vajalikud elektriseadmed kaugjuhtimisega välja lülitada. Nii jääb ära üleliigne muretsemine ning koju tagasi tormamine.

Tark Kodu ei nõua kodu ümberehitust

Elektrumi Targa Kodu nutilahendus sobib nii eramajale, korterile kui ka suvekodule. Eraldiseisvat planeeringut ega suuri ehitustöid vaja ei ole, piisab vaid elektriühendusest ning internetist, sest terve lahendus on edukalt teostatav lihtsate elektritöödega. Tark Kodu sobib väga hästi ka vanematele majadele ning korteritele. Oma kodu saab nutikaks muuta meist igaüks.

Elektrumil on parasjagu käimas ka Targa Kodu Klõpsu kampaaniapakkumine, mis sisaldab erakliendile soodushinnaga elektrilepingut 36 kuuks. Stardikomplekti kuuluvad ka keskseade, temperatuuriandur, termoregulaator veekütte radiaatoritele ning nutipistik koos mobiilrakendusega. Kusjuures, keskseade tuleb selle paketiga kaasa tasuta.

Kui sulle tundus, et ka sinu kodu võiks targaks saada, siis saad Elektrumilt pakkumist küsida siit. Miks mitte muuta oma elu veelgi mugavamaks ning kodu energiasäästlikumaks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.