Sisuturundus

Erinevad viisid kuidas palaval suvepäeval kodu jahutada

Palavad suveilmad on taas saabumas, mis on kindlasti suureks rõõmuks paljudele rannasõpradele.

Küll aga võib muuta see ka kodus olemise parajaks saunaks – sel juhul tasub leida viise, kuidas kodust olemist jahedamaks muuta. Siin on paar nõuannet, mis aitavad hoida toas olevat kuumust kontrolli all.

Kasuta konditsioneeri

Kui sul konditsioneeri veel pole, siis tasub see soetada – see on üks lihtsamaid viise, kuidas suvel ruumis tekitada suures koguses jahedat õhku.

Konditsioneere on mitmesuguseid – osad mudelid puhuvad vaid teatud suunas, osad üle terve toa ning osad teevad mõlemat. Kõige mõistlikum oleks soetada viimane – nii saad jahutada tervet tuba kui ka näiteks just diivani kohal olevat ala, kui olete parasjagu koos perega televiisorit vaatamas.

Eriti multifunktsionaalsed on soojuspump ja konditsioneer ühes – nii ei pea sa ka külmade talvede pärast muretsema. Lähemalt saad tutvuda konditsioneeriga näiteks siit.

Kasuta ventilaatorit

Ventilaator on mõeldud ruumis oleva õhu puhastamiseks ja ventileerimiseks läbi tiiviku. Ventilaatoreid on mitmeid – lae-, seina-, põrandaventilaatorid ja palju muudki.

Mobiilsed ventilaatorid võimaldavad sul ise valida, kus ventilaator parasjagu töötab ning saad selle iga hetk endaga kaasa võtta teise ruumi.

Kaasaegsemaid mudeleid on võimalik ühendada lisaks vooluallikaga ka läbi USB juhtme ja arvuti, akupanga või muu allikaga. Seepärast sobivad need ideaalselt ka kodust väljapoole kaasa võtmiseks – näiteks matkale.

Nii ventilaatori kui ka konditsioneeri puhul on kasulikud lisafunktsioonid ka kaugjuhtimiseks mõeldud pult ja taimer, mis aitavad sul ise seadistada seadet teatud ajavahemikule ning ka eemal olles.

Kui oled sobivat ventilaatorit otsimas, tasub tähelepanu pöörata valikule Kaup24 veebipoes.

Sule uksed ja aknad

Kuumus liigub läbi avatud uste ja akende ning kuigi võib tunduda kuumal päeval nende sulgemine veider, siis tegelikkuses aitab see palju kaasa ruumi jahutamisele.

Külm õhk või kuumal suvepäeval toast “jalutama” minna läbi erinevate avade – aknad, uksed ja kamina siibrid. Kontrolli üle ka akende ja uste tihendid – ebakvaliteetsed tihendid võivad lasta suvel kuumust läbi pisikeste avade tuppa ning talvel külma.

Akende puhul tõmba ette ka rulood või kardinad – need aitavad kinni püüda kiirgava päikesepaiste, jättes ruumi rohkem jahedamat õhku.

Paksemad kardinad võtavad kinni päikesevalgust kõige enam, küll aga ei anna need tuppa piisavalt loomulikku valgust – seepärast eelista ruloosi, õhemaid ja läbipaistvamaid kardinaid või jäta kardinate vahele veidi ruumi, et valgus pääseks alati tuppa ning sa ei peaks muretsema elektrikulude pärast.

Ööseks ava aknad

Öösiti langevad temperatuurid tunduvalt, mispärast võiksid ööseks jätta aknad lahti.

Jahedamad kraadid aitavad sinul paremini magada kui ka jahutavad ruumi siis, kui päeval hoiad aknaid kinni – nii tagad endale parema une ning hommikuks värskema olemise, samal ajal jahutades tuba järgnevaks päevaks.

Soojusta pööning

Kui elad majas, siis oled kindlasti märganud, et teisel korrusel on tunduvalt soojem kui esimesel.

Kui sul on pööning soojustamata, siis see ongi selle põhjus. Pööningu soojus liigub mööda kogu majapidamist, mispärast aitab see ka hoida sinu kodu talvel soojana ning suvel jahedana.

Väldi ahju ja pliidi kasutamist

Kuumadel suvepäevadel võiksid jätta ahju kasutamata, kuna see kiirgab suures koguses kuumust, mis liigub köögist kaugemale. Kui võimalik jäta kasutamata ka pliit – näiteks eelista külmasi ja värskeid salateid, mis ei vaja valmistamiseks kuumtöötlust.

Salatid ja muud kerged toidud tekitavad ka sinus endas kergemat tunnet, muutes kuumuse talumise kergemaks. Strateegiline kokkamine aitab sul kokku hoida ka elektrikuludelt.

Lülita välja seadmed

Arvutid, televiisorid ja muud seadmed eraldavad töötamisel palju soojust, mispärast võiksid need välja lülitada ning isegi eemaldada vooluallikast. Kui pead vajalikuks ikkagi arvuti või televiisori kasutamist, siis jäta need tööle, kuid sulge muud seadmed, mida sa antud hetkel ei kasuta.

Keskendu endale

Vahepeal võib toas ruumi alandamine olla keerulisem kui muidu, kuid siis tuleks eelkõige keskenduda endale – joo külmi jooke, söö jäätist ja muid külme sööke, mis aitavad sul oma keha temperatuuri alandada.

See omakorda tekitab ajutiselt sinus endas jahedama olemise, olenemata kõrgest temperatuurist toas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.