Esteetiline, energiatõhus ja hooldusvaba infrapunaküte soojendab iga kodu

Mõistlik on panna küttepaneel lakke, kus rohkem ruumi ning kust soojus kiirgab kõige ühtlasemalt laiali. Kui lisada küttepaneelile LED-valgusraam, saab eriti praktilise ja kompaktse lahenduse.Foto: Redwell

Me igatseme sooja ja mõnusat kodu, kus oleks hea olla. Samas soovime, et energia peale ei kuluks palju raha ning iga paari aasta pärast ei peaks küttesüsteemi suuremat hooldust ette võtma. Selline võimalus on täiesti olemas: Austrias arendatud ja toodetud Redwell infrapunaküte, mis on kaasaegne ja keskkonnasõbralik küttesüsteem. Tarbib see 30% vähem elektrit kui tavalised elektriga küttesüsteemid, ei mõjuta ruumi õhuniiskust ja on hooldusvaba.

Külli Kodasmaa, Redwelli infrapunaküttesüsteemide (IP) esindaja Eestis, on oma kodu IP-ga kütnud kolm aastat ja sellega väga rahul. “IP-kütet on väga lihtne paigaldada ja see nõuab vähe hoolt. Enne kütteperioodi algust tuleb see vaid tolmulapiga üle käia,” räägib ta.

IP-küte eristub teistest selle poolest, et kui reeglina köetakse soojaks ruumis olev õhk, siis IP-kütteseade kiirgab soojust, mis salvestub pindadesse, nagu lagi, põrandad, seinad jne, ning soojus püsib toas kauem. IP-küte on palju efektiivsem, sest võtab kolmandiku võrra vähem elektrit kui teised küttesüsteemid ja see vähendab CO2 jalajälge ning aina kasvavate energiahindade ajastul ka igakuist kulu.

IP-soojus jaotub ruumis ühtlaselt, mitte nii, et õhk lae all on soojem kui põrandal. Pole ka pidevat õhuringlust, mis tolmu ja pisikuid toas ringi keerutaks, ning õhk ei muutu kuivaks. Kodasmaa räägib, et nii mõnigi inimene on oma murele lahenduse leidnud. “IP-küttega ruumis on õhk pehme, ei põhjusta ninaneelu ega silmade kuivust. Samuti kaovad laste sagedased köha ja nohu,” kinnitab Kodasmaa ja lisab, et IP-küte hoopis tugevdab immuunsüsteemi.

Redwell pakub piiritult võimalusi

Peale kõige muu on IP-küttekeha esteetiliselt väga kena. Laavakivist kütteplaadi pealispinnaks on võimalik valida kas pilt, kriiditahvel, disainklaas või hoopis peegel. Kodasmaa meenutab üht meesterahvast, kes paigaldas IP-kütte vannituppa peegli kujul: “Härra oli täiesti vaimustuses, peegel ei lähegi üldse uduseks ja pärast duši all käimist on kohe võimalik habet ajada!” IP-küte sobib hästi ka näiteks keldrisse või mujale, kus niiskus probleeme tekitab.

Foto: Redwell

IP-lahenduse puhul tuleb arvestada ruumi suurust ja otstarvet. Kodasmaa soovitab panna küttepaneeli lakke, kus on rohkem ruumi ning kust soojus kiirgab kõige ühtlasemalt laiali. “Kui lisada küttepaneelile LED-valgusraam, saab eriti praktilise ja kompaktse lahenduse,” annab Kodasmaa nõu.

IP-kütet võib kasutada põhiküttena või lisaküttena juhul, kui pole tahtmist või aega ahju kütta. Kodasmaa toob näite: “Selle võiks panna vanema inimese ahiküttega koju. Kui talle pole puid tuppa toodud või ta lihtsalt ei jaksa ahju kütta, hoiab IP-küte ruumi meeldivalt sooja.” IP-küttepaneeli juhitakse termostaadiga, mis tagab optimaalse energiakasutuse ja soovitud temperatuuri vastavalt vajadusele.

Inspireeriv Redwell küttelahendus sobib igasse ruumi, see muudab siseõhu puhtamaks ja tervislikumaks ning annab mõnusalt sooja tunde.
Vaata rohkem infot Redwelli kodulehelt, FB Redwell Eesti või küsi pakkumine info@redwell.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.