Fermidega jõuad veel sel aastal katuse vahetatud

Fermid sobivad nii uutele majadele kui vanade katuste asendamiseks. Lisaks sobivad need mistahes katusetüüpidega, nii viilkatuseks kui lamekatusteks.Foto: AS Natural

Maja ehitades või renoveerides otsitakse võimalusel ikka alternatiivseid lahendusi, mis aitavad kokku hoida nii aega kui raha. Üheks võimaluseks on asendada sarikad fermidega. 

“Fermide puhul on eksperdid hinnanud 30-protsendilist kulude kokkuhoidu võrreldes kohapeal sarikate tegemisega,” ütles puidutööstusettevõtte AS Natural esindaja Sten-Erich Kann.

Katusefermid ja tehases toodetud valmis konstruktsioonid on muutumas ehitajate seas üha eelistatumaks lahenduseks. Populaarsuse on toonud üsna mitmed tänapäeva ehitaja jaoks olulised põhjused, kus peamisteks märksõnadeks on kiiremalt, soodsamalt ja parema kvaliteediga.

Sobib nii uuele kui ka vanale majale

Fermid sobivad nii uutele majadele kui vanade katuste asendamiseks. Lisaks sobivad need  mistahes katusetüüpidega, nii viilkatuseks kui lamekatusteks. Samuti võib neid kasutada vahelagede taladena. Sellised vahelaed jätavad muuhulgas ruumi ka tehnovõrkude jaoks. 

Tehases valmistatud fermid on tugevamad võrreldes objektil ehitatud konstruktsioonidega. Lisaks arvestatakse konstruktsioonide tegemisel hilisema kattematerjaliga, milleks võib olla plekk, kivi, eterniit, laast jne.

Fermide alla saab ehitada välja katusekorruse, sealjuures võib neid eksponeerida ka kinni katmata. Lisaks on võimalik ferme muuta tulekindlamaks ja nii vastavad need ka tööstuslikele hoonetele esitatavatele nõuetele. 

Naturali eeliseks on oma projekteerimismeeskond

Ogaplaatferme valmistav Natural toodab oma tugevussorteeritud ehituspuidu ise. See läbib mitmekordse kvaliteedikontrolli tooriku kuivatamisest, hööveldamisest kuni fermide ehitamiseni. Nii saab alati valida konkreetse detaili jaoks paraja pikkusega toorme ja viia materjalikao väga väikseks. Lisaks on Naturalil oma projekteerimismeeskond, kes valmistab ette klientidele katusefermide tootmiseks vajalikud joonised ehk kogu tootmiseks vajalikud komponendid on kontrollitud ja tulevad samast tehasest. 

Projekti joonistega arvutatakse kaasa ka vajalikud roovituse, distantsliistude ja laeroovi kogused ning ristlõiked, mille saab osta juurde Naturali hööveltehasest. Lisaks vahendab ettevõte fermi tellinud klientidele aluskatte ja katusekattematerjale.

Natural on fermide tootmisega tegelenud 2016. aastast ja kuna tööpinkidel kasutatakse spetsiaalseid lasereid, on alati tagatud täpseim võimalik fermi kooste kvaliteet. 

Fermid valmivad nädalaga

Fermide valmimisaeg sõltub katuse keerukusest.  “Hooajati on järjekorrad pikemad, aga tänu tehase tööprotsesside parendamisele ja investeeringutele tootmisesse, väheneb ka tootmisele kuluv aeg. Lihstamad eramud, garaazid, kuurid valmivad nädalaga ning suuremad keskmiselt kuu ajaga,” selgitab Kann. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.