Galerii ja video: Rotermanni Stalkeri käigus avati värvikirev KOFF Umbrella Sky installatsioon

Eelmisel kolmapäeval, 5. juunil 2024 avati Rotermanni kvartali Stalkeri käigus Umbrella Sky ehk vihmavarjutänav. Portugalist alguse saanud ning nüüdseks üle maailma tuntust kogunud installatsiooni saab Tallinnas näha kuni septembri lõpuni. 

Umbrella Sky sai alguse 2011. aastal Portugalis Águeda linnas. Igal aastal juulist kuni septembrini ehitakse selles linnas mõned kitsad tänavad värviliste vihmavarjudega. Tänavate kohale kaablitega nööritud vihmavarjud tekitavad tunde justkui oleksid need õhus hõljumas ning loovad lisaks silmailule ka praktilist kasu, pakkudes varju kuuma päikese eest. 

Tänaseks on Umbrella Sky projekt laienenud lisaks Portugalile veel mitmesse riiki üle maailma, näiteks Prantsusmaale, Ameerika Ühendriikidesse, Norra ja Rootsi.

“Umbrella Sky on täna väga tuntud ja külastatud installatsioon üle maailma. Projekti loojate eesmärk oli tuua linnapilti juurde elu ja värvi ning viia külastajad justkui fantaasiamaailma rändama. Täpselt samade väärtuste eest seisab ka alkoholivaba KOFF-i bränd – et meie ümber ja meie eludes oleks rohkem seratoniini, värve ja omapära. Seetõttu oli meil vihmavarjutänava projektiga omavaheline klapp justkui ette määratud ning tundus ainuõige, et KOFF ametlikult ja esmakordselt vihmavarjutänava ka Eestisse toob,” rääkis KOFFi brändijuht Kaie Kanger

Otse Tallinna südames Rotermanni kvartalis asuv vihmavarjutänav jääb avatuks 5.juunist kuni käesoleva aasta septembri lõpuni.

“Esmalt kummardus Saku Õlletehase tiimi ees, kes linnaruumi sellise rahvusvahelise kunstiprojekti toob. Ja muidugi on meie rõõm suur, et see installatsioon just Rotermanni üles pannakse, kus juba niisama jalutuskäik sarnaneb kunstisaali külastusega tänu kvartali võimsale arhitektuurile. Lisaks saab siin nautida Eesti noorskulptorite töid, mitmeid galeriisid ja PoCo popkunstimuuseumi. Umbrella Sky värvikad vihmavarjud on tore täiendus juba olemasolevatele kunstiobjektidele luues sel suvel veelgi rohkem põhjuseid Rotermanni külastamiseks,” lisas Rotermanni turundusjuht Triin Tammela.

Vaata pilte galeriist (fotode autor on Andres Raudjalg).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.