Just need on koduse kohvimasina omamise suurimad eelised!

Hea kohvi, mõnus kodu. (C) Foto: Unsplash
Hea kohv, mõnus kodu. Või oli see vastupidi.Foto: Unsplash

Kohvi valmistamise tarvikuid on tänapäeval müügil rohkem kui kunagi varem ning keeruline on valida, milline just sinu koju sobib. Kas soovid kohvimasinat, mis teeb kõik ise ära või hoopis lihtsat filtermeetodit, mis võimaldab kogu protsessi jälgimist?

Olenemata sellest, kas sinu kohvimasin võiks olla täisautomaatne ning laseb valida sobiva joogi ja oodata valmimist, või soovite õppida kodubaristaks ning nautida kohvi arvukaid eeliseid mugavalt oma kodus.

Inimesed joovad kohvikute, baaride ja restoranide asemel kohvi pigem kodus. Veenduge, et naudite kvaliteetset kohvi, mitte lahustuvat, mille maitse on pigem alla rahuldava.

Selles artiklis arutleme omaenda koduse kohvimasina omamise eeliste üle.

Säästke raha kohviku- ja tanklakülastustelt

Kui ostate oma kohvi tänavakohvikutest, võib hind väga kiiresti tõusta. Harva saab kohvi alla 2,50€ – Isegi kui teete näiteks samas kaupluses oma igapäevaseid sisseoste. Ka ainult üks tass päevas võib võib sinu kuludele lisada ligi 1000 eurot ühe kalendriaasta jooksul.

Suur osa sellest on kohvipoe lisatav juurdehindlus ja murdosa selle sama hinna eest saate valmistada hea tassi kodust kohvi. Olenemata sellest, kas kasutate täisautomaatset kohvimasinat või lihtsat presskannu. Kulude kokkuhoid võib kiiresti märgatavaks muutuda. Tõenäoliselt saate aasta jooksul säästa terve puhkusereisi summa.

Eksperimenteerimise võimalus

Kui käite iga päev kohvikus või valmistate iga päev lahustuvat kohvi, võivad asjad muutuda pisut igavaks. Paljud kohvimasinad, sealhulgas kapselkohvimasinad, võimaldavad teil proovida erinevaid jooke. Ükskõik, kas soovite suurt musta kohvi või traditsioonilist cappuccinot, saate hõlpsalt valmistada erinevaid jooke ning hoida elu värske ja huvitavana.

Õpi barista moodi kohvi valmistama

Mõnele inimesele meeldib oma kohvi tundma õppida. Võib-olla olete teiegi peagi teel koduseks baristaks saamisel. Ilusa kohvi valmistamises on midagi muljetavaldavat ja nauditavat. Saate kasutada aurutoru ja mõne turul pakutava kohvimasinaga isegi oma latte kunsti harjutada. Kui see teile väga meeldib, ei takista miski teil kõiki vajalikke baristaoskusi omandamast, isegi kui kasutate juhendajana YouTube’i.

Kohv ühe nupuvajutusega

Kuigi saate neid baristaoskusi soovi korral õppida, on teil ka võimalus selliseid oskusi üldse mitte omandada. Koduste kohvimasinate töötamise tehnoloogia on nii arenenud, mistõttu, saad lisada lihtsalt koostisosad, vajutada nuppu ja oodata oma maitsvat jooki. Kui te ei soovi teada, milline röstimisprofiil on teie kohvi jaoks parim või milline tõmbeaeg annab parima tulemuse, ei pea te seda teadma. Kohvimasin teeb teie eest raske töö ära.

See mõnus varajane kofeiinisüst

Ei taha esimese asjana kohvikusse või tanklasse minna? Korraliku kohvi saamiseks ei pea te kodust lahkuma. Kui ostate kõrgtehnoloogilise masina, millel on ühilduv rakendus või taimer, saate isegi mugavalt oma voodist kohvi valmistada, olles valmis varahommikuseks kofeiinisüstiks – ilma milleta paljud meist hommikul lihtsalt ellu ei ärka.

Aitab hommikusest lahustuvast kohvist. Saate nautida oma valitud kohvijooki kapslimasina või täisautomaatse kohvimasinaga. Taimeri või automaatse valmistamise funktsiooni abil saate isegi kohvi valmisolekuks seada sama kellaaja, kui teie hommikune äratus. See peaks muutma need varased hommikud pisut talutavamaks.

Lahuta külaliste meelt

Olgem ausad, kui lähete kellelegi külla ja nad pakuvad teile kohvi, tunnete alati kergendust, kui nad valmistavad kohvi kvaliteetsest masinast, mitte ei haara lihtsalt lahustuvat kohvi ja veekeetjat. Meile kõigile meeldib nautida tassi maitsvat kohvi, mitte ainult sellist, mis sel nädalal supermarketis kampaanias on olnud.

Kohv ei ole lihtsalt miski, mida joome. See on osa meie kultuurist ning sõpradega istumine ja tassikese nautimine on ka seltskondlik tegevus. Selle asemel, et järgmisel kohtumisel kohvikusse minna, võiksite kohvikut mugavalt hoopis oma köögis pidada?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.