Robottolmuimeja on asendamatu abiline, kui soovite lihtsa vaevaga puhast põrandat. Tänu sellele ei pea te enam kulutama väärtuslikku aega põrandalt tolmu imemisele, vaid saate teha selle asemel midagi muud.
Robottolmuimejad on varustatud erinevate funktsioonide ja omadustega. Lisaks tuleb robottolmuimejat valides mõelda ka kodu eripärale – kui palju on põrandapinda, erinevaid tasapindu ning mööblit ja kohti, kuhu on raskendatud ligipääs. Peale selle tasub mõelda, kas masina tekitatud müra häirib pererahvast.
Milline robottolmuimeja valida?
Kõigepealt tasub vaadata, mitu tasapinda kodus on ning millised on põrandakatted. Rohkete vaipkatete olemasolu korral tasub valida võimsam mudel. Kohevate vaipade puhastamiseks on vaja võimsamat masinat, samas väga karvaste jaoks sobib tavaline tolmuimeja. Samuti tasub valida võimsam mudel siis, kui peres on lemmikloomad. Siiski tasub sel juhul puhastada seadet tihedamini, kuna karvad võivad tolmuimejat ummistada.
Samuti tasub vaadata robottolmuimeja suurust. See määrab, kas ta pääseb mööbli alla või mitte. Madala mööbli korral tasub valida minimaalse kõrgusega mudel, mis on enamasti 5 cm kõrge. Tasub uurida, milliseid takistusi robot suudab ületada, et tagada lävepakkude ja vaipade ületamine. Keskmiselt suudavad robotid ronida ligikaudu 1-2 cm.
Tasub vaadata ka tolmukonteinerit, kuhu masin kogub tolmu. Suurema majapidamise korral tasub valida suurema konteineriga mudel. Veenduge, et enne koristama asumist on konteiner tühi. Juhul, kui konteiner saab täis, lõpetab masin töö.
Robottolmuimeja töötab akul, mistõttu tasub valida mudel, millel on suure mahutavusega aku. Korralik aku võiks kesta poolteist kuni kolm tundi ja laadimisele võiks kuluda 3-4 tundi. Osa mudeleid oskavad minna ise aku tühjenemise korral ennast laadima. Hiljem jätkavad nad tööga samast kohast.
Uuematel mudelitel on ka taimeri ja navigatsiooni süsteem, mis võimaldab tubade kaardistamist ja vältida kokkupõrkeid seinte ja teiste esemetega. Neil on ka kukkumist takistavad andurid, mistõttu suudab robot tuvastada trepid ning oskab ka takistuste vahel liikuda. Lisaks võib olla võimalik magnetriba abil roboti liikumist piirata.
Enamasti saab robottolmuimeja panna tööle sel ajal, kui viibite kodust eemal. Seega ei ole vaja muretseda, kas see pere tegemisi segab või mitte. Robotit saab juhtida kas puldist või telefoniäpi kaudu. Telefon võimaldab robotit väga täpselt juhtida ja ajastada roboti tööd. Reeglina on võimsamad masinad lärmakamad, kuid on olemas ka selliseid, mis on peaaegu hääletud. Lisaks ei häiri nad lemmikloomi.
Üldiselt ei ole robottolmuimejatel midagi neljajalgsete sõprade vastu. Kasside ja koerte karvadega saab ta suurepäraselt hakkama. Peale selle ei häiri robotit lemmikloomade pidev jälgimine või see, kui loomad temaga kaasa sõidavad. Seega on robottolmuimeja huvitav tegelane ka neljajalgsete jaoks.
Laia valiku robottolmuimejaid leiate siit.
Põrandapesu funktsiooniga robot
Sileda põranda jaoks tasub valida selline robottolmuimeja, millel on mopi funktsioon. Kasutades seda väheneb tolmu kogunemine. Plaaditud põrandat saab puhastada pöörleva harjaga robotmopiga. Märgpesuga mudel pühib kõigepealt tolmu ning seejärel peseb põranda. See võimaldab lisada koristusele kvaliteeti ning suudab hoida kodu kauem puhtana kui tavalise robottolmuimejaga koristamine.
Erinevalt tavalisest robottolmuimejast on märgpesu funktsiooniga tolmuimejal vaja vahetada vett ja loputada moppi. Hea robottolmuimejaga on võimalik koristada kogu ruum ühe veekonteineriga. Niimoodi ei pea muretsema selle pärast, et keset koristamist peaks vett juurde lisama. See võib tunduda tüütuna siis, kui lahkute kodust ja soovite naastes näha puhast põrandat.
Lisaks on võimalik muuta mopi niiskustaset, mis tähendab vee pealelaskmise kiiruse kontrollimist. See on vajalik, kuna erinevatele pindadele on vaja erinevates kogustes vett. Samuti on võimalik lõpetada mopi niisutamine tolmuimeja töö lõppemise korral. Peale selle võiks hea tolmuimeja olla võimeline samaaegselt nii tolmu võtma kui ka põrandat pesema. Niiviisi on võimalik hoida kokku aega ja energiat, kuna masin ei pea tegema topelttööd.
Mitmetasemelised vee regulatsioonid suudavad kaitsta põrandat liigniiskuse eest. Erinevad märgpesu režiimid leiavad sobiva märgpesu vastavalt pinnale. Laminaadile ja muudele vee suhtes tundlikele põrandakatetele sobib vähese märgumise režiim. Vannitubade ja koridoride jaoks sobib keskmine või maksimaalne režiim. Samuti tasub tähele panna tolmu imemise režiime- osa sobib vähese tolmu imemiseks, samas suurem kogus prahti vajab võimsamat režiimi.
Tegelikkuses tähendab põrandapesu funktsioon seda, et tegemist on niiske lapi funktsiooniga, kuna robotil puudub võime teha põrandate süvapesu. Tulemus on sama, kui käite põranda niiske lapiga üle. Eemaldatud on lahtine tolm ja plekid. Suurema karvaga vaipadest on mopi funktsiooniga robot võimeline üle käima ja koguma enamiku tolmust.
Põranda pesemise funktsiooniga robottolmuimeja võimaldab põhjalikumat koristust kui tavaline, kuid siiski ei ole temaga võimalik teha sügavpuhastust. Märjalt pestud põrand püsib kauem puhas, mistõttu saate nautida kauem korras kodu.
Lisaks robottolmuimejatele on Kaup24 valikus saadaval ka tavalised tolmuimejad. Tutvuge valikuga juba täna!