Sisuturundus

Kas teadsid: eritellimusel valmistatud diivan võib valmistootest isegi odavam olla

Koju mööblit soetades tahame kõik, et see oleks mugav, ilus ja muidugi sobiks eluruumi justkui valatult. 

Sageli kulutatakse kodu sisustades enim aega sobiva diivani leidmisele, käies läbi paljusid kauplusi, istudes kümnetele diivanitele ning võrreldes erinevaid pakkumisi ja hindu. Kuid isegi kui leitakse diivan, mis meeldib nii välimuse kui ka ergonoomika poolest, võib selguda, et mööbliese lihtsalt ei sobi koju mõõtude poolest.

Kõige kindlam variant enda koju nii välimuselt, kvaliteedilt kui ka mõõtudelt sobivama mööbli soetamiseks on mõistagi lasta see valmistada eritellimusena. 

Mööbli otsimise peidetud kulud

Tallinnas juba üle kümne aasta tegutsenud Ra Sun keskendub kvaliteetse mööbli valmistamisele ja renoveerimisele. Mõistagi on firma tegevjuht Allan Prooso puutunud selle aja jooksul kokku paljude erinevate klientide ja soovidega.

Prooso sõnul on inimestel eritellimusel valmistatud mööbli kohta eelarvamusi, mis tegelikult paika ei pea. 

“Arvatakse, et eritellimusel mööbel tuleb jube kallis. Olen tegelikult üsna põhjalikult uurinud, et kuidas sellega ikkagi on. Praegu, kui inimene läheb poodi valmistoodet otsima, siis üldjuhul on ta hinna- ja mõõdutundlik. Korterid ja majad on kindla suurusega ja enamikel meist pole elamisruumi just ülearu,” räägib mööbliekspert.

Kliendid kõnelevad Ra Suni juurde jõudes sageli oma mööbliotsingute teekonnast, mis on reeglina ajakulukas ja närvesööv. “Universaalset diivanit pole olemas. Iga inimene on erineva kehaehituse ja maitsega. Diivan peab talle meeldima ja kaupmees peab suutma pakkuda sobivat kattekangast,” selgitab Prooso.

Juba neid kahte punkti on valmistoodete puhul sageli raske täita, sobivatest mõõtudest rääkimata. Enim aega kulubki tihtipeale otsustusprotsessile – üks diivan meeldib välimuselt, teine on aga sobivas mõõdus.

Eritellimusel valmistatud mööbli puhul ei pea klient kummagi osas kompromisse tegema.

Eritellimusel mööblit ei tasu peljata

Koos sobiva diivani otsingutele kuluva ajaga võib Prooso sõnul mööbli ostmine kujuneda planeeritust palju kulukamaks. “Kui diivani otsingutele kuluv aeg kokku lüüa ja sellele mingisugune hind panna, sest aeg on ju meil kõigil lõpuks piiratud, siis võib juhtuda, et inimene ostab valmistoote, aga maksab koos ajakuluga selle eest poolteist diivani hinda,” sõnab ta.

Kui võtta arvesse valmistoote otsimisele kuluva aja ja raha hulk, siis sisuliselt võib sama hinna eest lasta endale valmistada eritellimusel diivan, kus kõik mõõdud on millimeetri täpsusega paigas. 

Prooso kinnitab, et eritellimusmööbli puhul saab inimene enda soovidele ideaalselt vastava diivani, alates käetoe kõrgusest kuni kanga valikuni. Näiteks Ra Sunis on kokku üle tuhande erineva kanga, kui arvestada kõiki mustreid ja värvitoone.

Mida mööblieset tellides silmas pidada?

Kõige olulisem on eritellimusel mööbli puhul kliendi enda nägemus. Esimese asjana tuleks välja mõelda, millist diivanit koju soovitakse. Tihtipeale ei pruugi inimene isegi täpselt teada, mis talle meeldib. “See on täiesti okei, et täpselt ei tea, missugune on unistuste diivan,” lausub Prooso. 

Ta suunab, et eritellimusel valmistatud mööbli puhul algabki protsess suhtlusest. Klient võtab Ra Suniga ühendust, räägib, kuhu ta diivanit tahab ja milline see olla võiks. Näiteks võib saata meistritele internetist leitud diivanite pilte, et illustreerida, millised on maitseeelistused ja millises stiilis diivanit koju tahetakse.

“Uurime kliendilt ka seda, mida ta diivanil tegema hakkab, palju tal lapsi või koduloomi on, kas diivanil hakkab magama külalisi, kas diivanil süüakse ja nii edasi. Kui see kõik on paika pandud, vahetame kliendiga jooniseid ja eskiise, ajame kõik võimalikult peeneks ja seejärel hakkame eset valmistama,” selgitab Prooso eritellimuste tööprotsessi.

Ta kinnitab, et kogu protsessi käigus pakub Ra Sun kliendile muidugi võimalust ka kohapeal “isteproovi” tegemas käia. Selle käigus saab valida välja just endale kõige meelepärasema pehmusega porolooni.

Tulemuseks on kvaliteetne diivan, mis sobib tellija koju kui valatult ning vastab täpselt tema maitsele nii materjalide, värvi kui ka kangavaliku osas. Ja seda kõike ilma mööblikauplustes närve ja aega kulutamata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.