Sisuturundus

Kerge katusekivi Aerlox hoiab kokku paigaldusaega ja -raha

BMI Monier hakkas pakkuma uut Soomes toodetud betoonkivi Aerlox, mis on 15% kergem kui tavapärased katusekivid ning tänu sellele eriti lihtsasti paigaldatav. Lisaks on Aerloxil samblavastane Protector-kaitsekiht. 

Lainelise Aerlox katusekivi valmistamiseks kasutatakse uut kergbetooni retsepti, kus tavapärane liiv on osaliselt asendatud oluliselt kergema kvaliteetse täiteainega. See võimaldab muuta kivi õhemaks ja vähendada kaalu – laineline sarnase profiiliga katusekivi kaalub  kaalub ühe kivi kohta üle poole kilo vähem ehk varasema 4,2 kilogrammi asemel 3,6 kilogrammi. Tavapärase u 200-ruutmeetrise eramaja katuse kaalu vähendab Aerloxi kasutamine võrreldes traditsiooniliste katusekividega keskmiselt tonni võrra. 

Aerlox sobib hästi renoveerimiseks

Oma kerge kaalu tõttu sobib Aerlox väga hästi katuse renoveerimiseks ka neile majadele, kus seni on katusel vana nõukogudeaegne eterniit ning omanik kardab, et katusekonstruktsioon ei peaks kivi kaalule vastu.

Siiski rõhutame, et maja konstruktsioonid peavad vastu pidama ka lume- ja tuulekoormusele, mis lumerohkel talvel ulatuvad ühtekokku kuni 76%-ni majale langevast raskusest. Kivide enda kaal moodustab uuringute kohaselt katusele mõjuvast koormusest vaid 10–20%.

Protector kaitsekiht kaitseb sambla ning UV-kiirguse eest

Lisaks on uue kivi pinnal spetsiaalne polümeerne Protector kaitsekiht, mis tagab vastupidavuse UV-kiirgusele, hoiab ära sambla teket ning hoolitseb, et katusekivi välimus säiliks pikalt värskena. Tänu sellele on katus ka praktiliselt hooldusvaba.

Ka on Aerloxile disainitud uut tüüpi katusekivi nina, mis takistab nina vee tungimist katusekivide ühenduskohtadesse, aitab ära hoida sambla vohamist ning lisab katusele visuaalselt huvitava varjuefekti ning loob võrreldes tavapärase kivikatusega sihvakama ja õhema mulje. 

Lihtne paigaldada

Kaalult kerge Aerloxi paigaldamine on mugav tänu sellele, et katusekivid on pakitud neljakaupa ning üks pakk kaalub ainult 14,4 kilogrammi. Veelgi enam – tänapäeval ei nõua katusekivide kinnitamine mingeid erioskusi ega -tööriistu, kuna seda saab teha ilma ühtki naela katusematerjali või roovitusse löömata. Selleks on olemas uuenduslikud tormikindlad M-Clip klambrid, mille abil kinnitatakse katusekivi roovi külge käsitsi. Nii pole ohtu haamriga lüües või kruvi liiga kõvasti kinni keerates kivi vigastada, kuid samas väheneb oluliselt paigaldustööks kuluv aeg.

Aerloxi uus laineline profiil annab katusekivile lisatugevuse, nii et katusepinnale võib selle lõhkumist kartmata ka julgelt astuda.

Aerlox-kivikatus on testitud ning vee- ja tormikindel

Kergema kaalu saavutamiseks pole aga kivi tugevuses ja vastupidavuses järeleandmisi tehtud. Nagu kõik BMI Monieri katusekivid, on ka Aerloxi katusesüsteem tervikuna testitud Saksamaa tehnikakeskuse nõudlikes tingimustes.  Tänu sellele võib kindel olla, et ka kaalult kerge Aerloxiga saab ehitada meie karmides ilmaoludes hästi vastupidava kivikatuse, millele pakume garantiid 30 aastat ja elueaks vähemalt 100 aastat.

Samuti on Aerlox tormikindel ning müravaba nagu kivikatus ikka ning näeb katusel väga hea välja. Värvivalikus on esialgu must ja savipunane kivi.

Aerlox on samas hinnaklassis klassikaliste betoonkividega

Hinnaklassilt kuulub Aerlox samasse kategooriasse nagu juba tuntud Est-Stein Protector kaitsekihiga katusekivi. Kuna lehtmetalli ja bituumeni hinnad maailmaturul on märkimisväärselt tõusnud, siis on viimase aasta jooksul oluliselt kasvanud plekk-katuse hinnad. Tänu sellele on betoonkividest tänaseks saanud üks odavamaid, kuid samas kvaliteetsemaid ja vastupidavamaid  katusematerjale Eestis, kuna oleme kivide hinda suutnud hoida senisel tasemel. 

Klassikalise 45-kraadise ja 170-ruutmeetrise viilkatusega eramajale võib Aerloxi katus maksma minna suurusjärgus 3000–3500 eurot, millele lisandub paigaldustöö maksumus.

Tuleb ka silmas pidada, et iga katuse hind sõltub selle suurusest, kujust ja keerukusest, sest lisaks reakivile on vaja eridetaile, lisatarvikuid ja turvatooteid. Valides kivikatuse, mida eestlased peavad nr 1 emotsionaalseks eelistuseks katusematerjalide seas, tõstab majaomanik kindlasti ka kinnisvara väärtust.

Roheline valik keskkonnateadlikule majaomanikule

Kuna ehitusmaterjalide tootmine tekitab märkimisväärse osa süsinikdioksiidi heitmetest, siis saab iga majaomanik tänu läbimõeldud valikutele mõjutada oma süsiniku jalajälge. Soomes tehtud uuringu järgi on betoonkivist katuste ehitamisel tekkiv süsiniku jalajälg kuni koguni 50% väiksem võrreldes energiamahuka katusepleki tootmisega.

Aerloxi katusekive valmistatakse Soomes kohalikust toormest, mis vähendab tootmise kahjulikku keskkonnamõju. Aerloxi väiksem kaal tähendab ka väiksemat toorainevajadust ning energiakulu katuskivide tootmisel ja nende transportimisel. 

Tasuta professionaalne nõu BMI Monierilt

Meie inseneri- ja ehitustaustaga konsultandid pakuvad tasuta professionaalset nõu, kuidas Aerloxi kõige lihtsamini paigaldada või keerukaid katusesõlmi lahendada.

Küsi tasuta konsultatsiooni või tule katusekivide valikuga tutvuma BMI Monieri kontoritesse Tallinnas või Tartus. Lisainfo telefonidel 627 5560, 627 5572 (Tallinn) ja 739 0128 (Tartu), e-mailil katus@bmigroup.com või veebilehel SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.