Sisuturundus

Kodu sisustamise põhimõtted: mida järgida, kui hakkad planeerima unistuste elukohta?

Missugune on ajatu valik ning mida peaksid arvesse võtma ja järgima, kui hakkad planeerima unistuste kodu.Foto: Shutterstock

Imetledes Pinterestist või mõnest koduajakirjast pärinevaid kodusisustuse pilte, märkad kindlasti, et nendel piltidel on kõik hoolikalt läbi mõeldud. Täpselt on paigas nii ruumi paigutus, mööbli valik kui ka dekoratsioonid.

Kui soovid luua kodu, mida vaadates silm puhkab ja milles viibides aeg peatub, tuleb sisustama asuda alles siis, kui kogu sisustus on detailideni läbi mõeldud. Jagame nõuandeid, mida peaksid arvesse võtma ja järgima, kui hakkad planeerima unistuste kodu.

Harmoonilise sisustuse aluseks on plaan

Mitte ühtegi asja ei saa teha ilma plaanita. Ükski kaunis Instagrami kodu ei ole sisustatud ilma plaanita, vaid selle taga on suur töö, mille käigus sobitatakse kokku erinevad stiilid ja mööbliesemed.

Sinu plaan peaks sisaldama palju detaile alates ruumi paigutusest kuni selleni, millised voodid ja voodiraamid valida igasse magamistuppa ning milline kohvilaud valida elutuppa.

Alusta ruumi planeerimist paigutusest ja arvesta kava tehes ka sellega, milline on toa iseloom. Pea silmas ruumi

  • suurust,
  • kuju,
  • loomulikku valgust,
  • akende ja uste asukohtasid,
  • funktsiooni.

Tuba on kui lõuend, mida hakkad sisustama. Sellest, milline on lõuend, sõltub palju – nii värvivalik kui ka see, milline mööbel tuppa valida.

Erineva suurusega ja valgusega ruumidele tuleb läheneda erinevalt. Erikujulised toad on sisustamiseks tihtipeale keerulised, sest vahel on vaja leida sinna mööbel, mis ei ole standardmõõdus. Püüa panna paika, mis mööbel kus tubades hakkab olema ja sellest lähtuvalt loo esemete paigutuse plaan.

Vali stiil, mida järgid

Sisekujunduses valitsevad loomulikult erinevad trendid, kuid oma kodu luues ei pea neis nii väga kinni olema. Eelkõige peab kodu olema õdus paik just sulle ja sinu perele. Seetõttu ei jaga ka meie ideid, kuidas luua moodne kodu viimaste trendide põhjal, vaid anname universaalseid nippe, mis tulevad kasuks igal ajal, olenemata sisustustrendidest. 

Tasakaalustatud sisustus on läbi mõeldud. See tähendab, et kui hakkad valima seinavärvi, tapeeti või lausa mööblit, oleks hea panna paika värvigamma koos materjalide ja disaininäidistega, mida soovid ruumis kasutada. See ei olegi tegelikult nii keeruline, nagu esmapilgul võib tunduda.

Piisab sellest, kui paned paika seinavärvi tooni ja vajadusel ka tapeedimustri. Seejärel mõtle, millises stiilis mööblit soovid. Millisest materjalist see võiks olla? Kas puidust? Metallist? Kas eelistad 1960ndate stiilis mööblit või armastad lihtsate joontega minimalistlikku mööblit?

Viimaseks mõtle sellele, kui palju ja millist mööblit vajad. Näiteks sisustatakse elutuba tavaliselt diivani, 1–2 tugitooli, kummuti, kohvilaua ja mõne riiuliga. Magamistoa kohustuslikeks esemeteks on kapp või sisseehitatud garderoob, voodi, öökapid ja mugav tugitool raamatu lugemiseks. Mis on aga need mööbliesemed, mida sina kindlasti vajad?

Eelista funktsionaalset ja vastupidavat mööblit

Ükski kodu ei ole õdus, kui juba aasta pärast on sahtlipõhjad lahti ja kapiuksed ära vajunud. Seetõttu vali mööbel vastavalt konstruktsioonile, disainile ja ka materjalidele.

Odav võib tulla lõpuks kallim kui kohe suurema väljamineku tegemine. Aga see ei tähenda, et odav oleks halb. Nagu mainisime on oluline see, millest on ese valmistatud ning kuidas.

Ajatu valik on alati puit ja nahk. Samuti kogub järjest enam populaarsust metallmööbel, mis leiab kasutust nii köögis kui ka kodukontoris. Vali välja sellisest materjalist mööbel, nagu sulle meeldib ja sinu ideedega kokku läheb. Kõik Pinteresti ja Instagrami pildid on siinkohal abiks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.