Lihtsamad remonttööd võib raha kokkuhoiuks ka ise teha.Foto: Kreditum

Oled äsja soetanud maja või korteri, mis vajab renoveerimist? Kui nii, siis oled kindlasti mõelnud, kui palju see kõik võib maksma minna. Jagame soovitusi, kuidas planeerida kodu renoveerimist ja sellele tehtavaid kulutusi.

Kõik algab planeerimisest

Selleks, et mõista, palju kõik maksma läheb, tuleb teada, mida on vaja sinu uue korteri või maja renoveerimiseks teha. Kas selleks on lihtsalt siseviimistlus ja põrandate vahetus? Või tuleb ette võtta midagi rohkemat nagu planeeringu muutmine, uue põranda ehitamine ja või isegi fassaaditööd? Sõltuvalt sellest, mida tuleb teha, kujuneb ka kogu maksumus. Suuremad renoveerimistööd on väga kulukad, eriti, kui räägime maja korda tegemistest. Suurte projektide puhul tasub alustada järk-järgult ja teha alguses ära kriitilisemad tööd. Väikelaen on mõne sellise suurema projekti puhul hea abivahend, et ehitustööd kiiremini lõpetada. 

Kreditum.ee lehel on võimalik saada ülevaade laenu pakkujate tingimustest jms, mis aitab valida välja just selle sobivama finatseerimisvõimaluse. Planeeri remonti nagu pulmapidu, ehk tee valikud põhjalikult ja läbimõeldult.

Eelarve koostamine

Koosta nimekiri töödest, mis tuleb teha, vali sealt välja kõige vajalikumad tööd, mille jaoks on vahendid olemas ning liigu edasi selles suunas, et leida omale teenusepakkuja, kes töid teostab. Juhul, kui plaanid ise neid tegevusi teha, siis tuleb hakata ka tööde teostamist planeerima.

Meie aga proovime sul aidata mõista, milliste summadega tuleks arvestada juhul, kui plaanis on palgata professionaalid. Siin sõltub jällegi summa sellest, mis töid on vaja teha. Näiteks on tööde hinnad spetsialistide lõikes väga erinevad – elektriku töötunni hind on kõrgem kui näiteks maalrite oma jne. Kui sul on vaja teha lihtsam remont, mis sisaldab peamiselt erinevaid siseviimistlustöid jms, siis tasub arvestada paarisaja eurose väljaminekuga ühe ruutmeetri kohta. Suuremate remonditööde maksumus algab aga 300 eurost ruutmeetri kohta. Need hinnad sisaldavad ka peamisi töövahendeid ja materjale, mida tööde teostamiseks tuleb kasutada. 

Fassaaditöödel algavad hinnad umbes 25 eurost ruutmeetri kohta. Selle raha eest tehakse tavaliselt krohvimistöid. Soojustamine koos krohvimisega on juba kallim ja selle hind võib alata umbes 60 eurost. 

Millise summaga tuleks arvestada? Seda on keeruline täpselt öelda, sest kõik sõltub tööde mahust. Euroremondi teostamine on üks odavamaid, kapitaalremont jällegi kallimaid. Arvesta sellega, et renoveerimisele, mis sisaldab peamiselt sisetöid, võib kuluda paarsada eurot ruutmeetri kohta ning maja renoveerimisele umbes 500-1000 eurot ruutmeetri kohta.

Leia kokkuhoiukohti

Renoveerides maja või korterit tuleb alati arvestada ka ettearvamatute kuludega, mis võivad tekkida hinnatõusuga või renoveerimise käigus välja tulnud varjatud vigadega. Kodu renoveerimisel tasub eelistada alati vastupidavaid ja kvaliteetseid materjale. 

Soovitame kokku hoida selle pealt, mida on võimalik ise teha, olgu selleks siis kasvõi vana tapeedi maha võtmine või parketi vahetus. Teine koht, kust saab alati kokku hoida, on mööbel. Ole leidlik ja sisusta enda kodu ka vana mööbliga, mille võib hea hinnaga leida mõnest uuskasutuspoest. Mõnel juhul piisab ka lihtsalt mööbli üle värvimisest, et anda sellele täiesti uus ja sinu koduga sobiv hingamine. 

Tegemist on finantsteenuste reklaamiga. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil kreditum.ee ja artiklis mainitud ettevõtete kodulehtedel. Vajadusel konsulteeri asjatundjaga.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.