Sisuturundus

Kuidas säästa kuni 50% küttekuludelt võrreldes tavalise elektriküttega?

Kas oled kogenud seda tunnet, kui on külm talvepäev, sõrmed külmetavad ja üritad neid peale puhudes soojaks saada?

Tulemus on üsna nullilähedane, kuna soe õhk seguneb koheselt külmaga ja pindade soojendamine õhu abil nõuab palju energiat. Samal põhjusel pead ka autosse istudes ootama, enne kui salongis soojaks läheb. Infrapunaküttega nii kaua aga ootama ei pea, sest see ei põhine õhuringlusel, samuti nõuab see palju vähem energiat.

Meie kliimas on hea ja kvaliteetne küttekeha igas kodus vajalik. Parim viis infrapunakütet endale ette kujutada on, kui lähed varju ja siis astud varjust päikese kätte. Selline soojus ongi infrapunakütte seadme ees, aga ilma ohtliku UV-kiirguseta. Nimelt on tegu nähtavast valgusest mitte lühema, vaid palju pikema lainepikkusega kiirtega.

Tavaliselt pakutakse infapunakütteks infrapuna paneele ja kiirgureid, mis soojendavad ühtlaselt ruumi sarnaselt päikesele. Paneel ei soojenda õhku, mistõttu ei mõjuta see ka ruumi niiskustaset, vaid soojendab eluruumi seinasid, lage, põrandat ja inimesi. Inimene tunneb kiiresti soojust naha kaudu.

Tervisele ohutu

Tihti tuntakse huvi, et kas see on tervisele ohutu? Üldiselt tuleks ju enamikke kiirgusi, nagu näiteks päikesekiirgust, vältida. Päike kiirgab väga laias vahemikus kiiri. Lihtsustatult võib need jagada kolmeks: UV-kiirgus, nähtav valgus ja infrapunakiired. UV kiirgus ja mikrolained võivad olla tervisele ohtlikud tänu oma lühikesele lainepikkusele. Infrapunakiired on need, mis tekitavad sooja tunde ja need on inimestele täiesti ohutud.

Kuni 50% säästlikum kui tavapärane elektriküte

BVF Austrias disainitud infrapuna paneelid on väga energiasäästlikud ja kvaliteetsed, mistõttu võib 1 kW radiaatori asemel 500 W infrapuna paneeli kasutades saades sama tulemuse. See annab märkimisväärse kokkuhoiu ja seda annab veelgi vähendada tänapäevaste erinevate programmidega termostaatide abil. Kui mõelda tulevikule, siis infrapuna paneelide eluiga on 40-50 aastat, nad ei hakka kunagi lekkima ja nad ei vaja hooldust. Juba see annab korraliku kokkuhoiu.

Miks veel eelistada infrapunakütet tavapärasele elektriküttele?

Infrapuna küttel on lisaks säästlikkusele veel mitmeid kasulikke omadusi võrreldes tavapärase küttega. Peamine põhjus on aga tervis. Kui hoolite oma tervisest ja meeldivast kliimast, siis infrapunaküte on hea ja õige valik. Tavapärane, vaid õhku soojendav küttekeha soodustab viiruste ja allergiate levikut. Külmal ajal on kuiv õhk lisaks ka sissehingates ebameeldiv ning kuivatab liialt meie limaskestasid. Infrapunaküte seevastu ei pane tolmu ringlema ega kuivata liigselt õhku. Kliima on mõnus, meeldiv ja ühtlane.

Veel üheks heaks eeliseks on ka see, et infrapunaküte on vaikne ja sobib hästi ka näiteks vannituppa. Lisaks on infrapuna paneelid õhukesed, ja samuti näevad moodsad infrapuna paneelid väga head välja, tänapäeval saab tellida isegi klaasist ja personaalse pildiga paneele. See annab vabaduse valida küttepaneelid vastavalt oma kodu interjöörile.

Millist kütet valida?

Terrassile, rõdule ja õue sobivad tänu suurele võimsusele ja kiirele soojenemisele infrapuna kiirgurid. Toas tagavad ülima säästlikkuse BVF uued, Austrias disainitud infrapuna paneelid ning neid on ka väga lihtne ise paigaldada. Erinevad termostaadid lubavad juhtida infrapuna paneele käsitsi, määrata ajaprogramme või ka läbi telefoniäpi, viibides ise mistahes kusagil mujal. Kui otsite võimalikult säästlikut lahendust koju, siis selleks sobivad just infrapunapaneelid. Elamise saab palju mõnusamaks muuta ka laminaadi ja muu õhukese põrandakatte alla paigaldatava põrandakütte Caleo abil, sest see annab võimaluse olla sooja pinnaga otsekontaktis. Nutikad, õhukesed ja telefoniäpi abil juhitavad Nybro elektriradiaatorid aitavad samuti nutikamalt oma kodu kütmist juhtida ja elektrit säästa.

 

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.