Sisuturundus

Kuidas tagada toas hea jahe õhk, kui õues lõõmab kuumus? Appi tuleb konditsioneer

Foto: Shutterstock

Kui sul on kodus õhksoojuspump, siis saad kerge vaevaga lülitada palavatel päevadel sisse jahutusrežiimi. Kui seda aga pole, tuleb leida mõni muu lahendus, millega hoida kodune temperatuur normaalsena. Jagame ideid, mida võtta ette, et tagada hea õhukvaliteet ja jahe temperatuur, kui õues lõõmab kuumus.

Konditsioneerid tuppa, kus veedad enim aega

Erinevad tuppa paigaldatavad konditsioneerid aitavad hoida sisekliima värske ja jahutatuna. Tuppa võib üles seada nii mobiilse konditsioneeri kui ka sellise, mis paigaldatakse konkreetsesse ruumi. Selleks võib olla mõni tuba, kus kõige enam aega veedetakse, nagu näiteks elutuba või magamistuba.

Kõiksugused kliimaseadmed aitavad ruumis saavutada just sellise temperatuuri nagu on soov. Selleks on vaja välja valida vaid konditsioneer, mis vastab kõikidele sinu ootustele ja vajadustele.

Mobiilsed konditsioneerid on mugavad tänu paindlikkusele, sa saad neid kasutada just selles toas, kus parasjagu aega veedad. Kui soovid minna teise tuppa, näiteks öösel magama, saad ümber paigutada ka konditsioneeri.

Seega töötavad sellised konditsioneerid täpselt seal, kus sa soovid. Nende paigutamine on kerge ja sellega saab hakkama igaüks. Endale sobiva konditsioneeri saad valdia siit.

Lisaks on teisaldatavad konditsioneerid tuppa sobilikud juhul, kui soovid seda kaasa võtta ka maakoju. Sa ei pea igasse enda majja või korterisse eraldi kliimaseadet soetama. Ja miks mitte kasutada välja valitud seadet ka oma aiamajas või külaliskorteris. Võimalusi on palju!

Kuidas saab veel tuba jahedana hoida?

Isegi, kui konditsioneer tuppa on juba välja valitud, saab ruumi jahedana hoidmiseks ka palju muud teha. Alustuseks sulge palaval päveal kõik aknad, tõmba alla rulood ja pane ette kardinad. Selliselt väldid üleliigset ruumi soojenemist aknast paistva päikese tõttu.

Paljud inimesed arvavad, et just akende lahti hoidmisest on kasu, kuid tegelikult see nii ei ole ja sellega võid endale pigem teha karuteene. Seevastu öösiti, kui magad, on akende avatuna hoidmine hea mõte. Õhk on siis jahedam, toad saavad tuulutatud ja jahedama õhuga kergelt jahutatud.

Ära unusta, et hommikul, kohe kui päike paistma ja temperatuur tõusma hakkab, tuleb uuesti kõik aknad ja uksed sulgeda, et soe õhk tuppa ei poeks.

Kas oled märganud, et kui oled võtnud ette suure kokkamise ja erinevate ahjuroogade valmistamise, muutub ka tuba palju soojemaks? Just seetõttu väldi kuumadel päevadel ahju kasutamist. Kui aga teed roogasid pliidil, proovi ajada läbi kergemate ja lihtsamate toitudega, mis ei vaja pikka tulel vaaritamist. 

Need lihtsad nipid aitavad hoida tuba jahedana, aga väga suure kuumusega ei pruugi siiski soovitud efekti tagada. Seetõttu on kõige paremaks lahenduseks ikkagi konditsioneer.

Leia endale sobiv portatiivne konditsioneer või mõni teine kliimaseade nagu jahutusventilaator või midagi muud. Ning muidugi ära unusta palavatel päevadel puhata ja palju vett tarbida. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.