Slepti madratsitel pole hoolega läbi mõeldud mitte ainult sisu valmistamsieks kasutatavad materjalid, vaid ka need mis kehale kõige lähemal.Foto: Slept

Kes meist ei teaks, et kvaliteetne uni on meile eluliselt tähtis. Magamatus või häiritud uni avaldavad mõju meie meeleolule ja tervisele. Kui pärast ühte – kahte magamata ööd on pea lihtsalt uimane ning mälu ja töövõimekus muutuvad aeglasemaks, siis pidev magamatus võib viia püsivamalt üldisele töövõimekuse allakäigule ja krooniliste haigusteni. Kuidas siis ennast uneprobleemidest säästa ja endale korralik kvaliteetne uni tagada?

Unehügieenist on küll palju räägitud, kuid paraku hakatakse selle peale mõtlema alles siis, kui unehäired on tekkinud ja terviseprobleemid kimbutama hakkavad.

Kindlasti on hea une tagamisel abi nii tassikesest rahustavast teest, kui rutiinsest igal õhtul samal ajal magama minekust, kuid vaat et olulisemgi roll on siinkohal voodil ja vooditekstiilidel.

Tekid, padjad, madrats ja voodipesu on üks osa abivahenditest, millega inimene saab tõsta magamiskvaliteeti ja seega toetada üldist tervist ja heaolu.

Magaja vormib madratsi

Tihti öeldakse, et võõras kohas ei tule nii hea uni kui kodus. Sellegipoolest on Slepti madratsite tootjad kogenud kõige paremat und just Skandinaavias ja sealsest unekultuurist on inspireeritud ka Slepti voodid.

Milles see siis täpsemalt väljendub? Tegemist on 5-tsoonilise madratsiga, mille idee on lihtne. Tsoonid on arendatud nii, et jäigemad vedrud jäävad kergemate kehaosade alla, pehmemad aga nende alla, mis vajavad sisse vajumist (nt puusad ja õlavöönd). Nii jaotub keha mass ühtlaselt ja hoiab talle kõige loomuomasemat asendit ja annab parema magamismugavuse kui ühtlaselt jaotatud vedrutega madrats.

Igaüks meist on ise pikkuse kaalu ja kehakujuga, mõni meist armastab pehmemat, mõni teine jälle pisut jäigemat madratsit. Ka ühes voodis magavad kaks inimest võiksid valida kaks eraldi, just nende kehade järgi kohanduvat madratsit. Seetõttu ongi 5-tsoonilise madratsiga uni ja elu lihtsalt nii palju parem.Kõlab ju loogiliselt!

Ka ühes voodis magavad kaks inimest võiksid valida kaks eraldi, just nende kehade järgi kohanduvat madratsit . Foto: Slept

Keskonnasõbralik materjal teeb kehale pai

Slepti madratsitel pole hoolega läbi mõeldud ainult sisu materjalid, vaid ka need mis kehale kõige lähemal. Toodetes kasutatakse antibakteriaalselt töödeldud kangaid, mis tähendab, et need on vastupidavad ja erinevate mikroobide, pärm- ja mikroseente leviku eest kaitstud. Kanga antibakteriaalne töötlus hoiab ära ka mikroobide põhjustatud ebameeldivad lõhnad.

Kattemadratsi pealiskangas on toodetud taastöödeldud materjalist ehk kanga kiududes on kasutatud plastpudeleid. Foto: Slept

Kattemadratsi pealiskangas on toodetud taastöödeldud materjalist ehk kanga kiududes on kasutatud plastpudeleid. Tegemist on vastutustundlikult toodetud materjaliga, mille puhul on ressurssi keskkonnasõbralikult taaskasutatud ja „jäätmed jõukuseks“ muudetud.

Kõikide madratsite ja kattemadratsite pealiskangad on läbi õmmelnud TencelTM Lyocell töötlusega vatiiniga. See tselluloosil põhinev keskkonnasõbralikult toodetud materjal on hea imavusega ja reguleerib kehatemperatuuri.

Kokkuvõtteks võime olla kindlad, et hankides endale kvaliteetse voodivarustuse ja hoides head unehügieeni, magame paremini, oleme tegusamad, õnnelikumad ja tervemad. Seda polegi ju nii vähe, tasub proovida! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.