Lihavõttepühade laud võib olla mitte ainult rikkalik, vaid ka stiilne, kasutades neid viimaseid sisustustrende

Foto: Pexels / Susanne Jutzeler

Kuigi kalendriline kevad on käes, teavad kõik, et lihavõtted juhatavad sisse aasta kõige värvikirevama ja ilusama hooaja. Lõppude lõpuks on see püha seotud erksate värvide, värskelt õitsvate lillede ja muude kevadiste sündmustega. Ja sel aastal on kõik need asjad lihavõttepühade laua kaunistamise edetabelite tipus. Seega jagame täna uusimaid trende, mis aitavad teil kaunistada oma lihavõttepühade lauda stiilselt ja mänguliselt.

Alustage laudlinast

Iga pidulik laud vajab tähte, mille ümber kõik keerleb. See võib muidugi olla ka suur lillekimp, kuid lihtsaim viis laua kaunistamiseks on särav laudlina. Sel aastal soovitavad sisustuseksperdid valida värvi, mis kuulutab kevade saabumist nagu ei ükski teine – roheline. Nii et te ei lähe hulluks, kui valite erinevate mustritega rohelise laudlina.

Sellele laudlinale saab sobitada silmatorkavate mustritega kaunistatud nõusid või värvilisi klaase. Kui soovite aga rohkem värvi, võite valida lillelise laudlina, mis on sel aastal samuti väga moes. Saate seda kombineerida veidi tagasihoidlikumate värvide või mustritega taldrikutega ja lihtsamate kaunistustega, nii et laudlina oleks tõesti peo staar. 

Foto: Pexels / Olia Danilevich

Olete väsinud laudlinadest? Valige lauamatid

Kui aga soovite sel aastal oma laua laudlinadest vabastada, võite valida moodsama lahenduse – laumatid. Valige need vastavalt oma maitsele – näiteks kuldsed lauamatid muudavad teie laua välimuse luksuslikumaks. Ja kui valite rohelised lauamatid koos lihavõttejänese või lihavõttejänese prindiga, on teil tõeliselt pidulik lihavõttepühade lauakaunistus. Need on ka just need lauamatid, mida sisustuseksperdid sel aastal soovitavad.

Muide, sel aastal pakuvad nad veel ühte võimalust – kombineerida laudlinad laumattidega. Võite valida neutraalset värvi laudlina ja huvitavama mustri või värvilised laumatid, andes oma peole kontrasti, mis meenutab kevadet. Ja kui teil on väga puudu kevadvärvidest ja soovite eksperimenteerida, võite valida eredavärvilise laudlina koos erinevate mustritega ja täiesti erinevate lauamattidega, et luua veelgi suuremat kontrasti, ning teie lauakaunistused tuletavad teie külalistele kindlasti meelde õitsvat loodust. Kõigi Balti riikide inimesed saavad hõlpsasti ja odavalt valmistuda stiilseteks lihavõttepühadeks, külastades Formadore.lt, Formadore.lv või Formadore.ee.  

Ärge unustage salvrätikuid

Sellel aastal soovitavad eksperdid lihavõttepühade laua kaunistamisel mitte unustada riidest salvrätikuid. Need võivad olla ka laua tähelepanu keskpunktiks – eriti kui kombineerite erksavärvilisi või mustrilisi salvrätikuid neutraalse värvi nõude või laudlinadega. Sisustusekspertide sõnul on riidest salvrätikud kõige odavam viis anda vanadele nõudele ja klaasidele uus elu. Kujutage ette, et teil on vana, igav riietus. Täiesti uute, säravate aksessuaaridega on see jälle nagu uus. Sama kehtib ka riidest salvrätikute kohta – need on justkui laua aksessuaarid. 

Võite kasutada salvrätikuid ka oma kaunistuste valmistamiseks – näiteks siduda kaks jänesekõrva ümber muna. Seejärel tuleks need siduda üle selle koha, kus muna lõpeb – siis säilitab see jänese kõrvade kuju. See lihtne lahendus loob täiusliku ülestõusmispühadekoratsiooni, mis meeldib nii noortele kui ka vanadele.

Foto: Pexels / Anuja Tilj

Lillede aeg

Ja kui kevad inspireerib teid värskendama, võite valida mitte ainult uued aksessuaarid, vaid ka lauanõud ise. Sel aastal soovitavad eksperdid lilletaldrikuid – pole ju paremat aega kui kõige ilusam kevadpidu. Ja te ei pea piirduma taldrikutega – võite osta lillede või muude erksate mustritega kaunistatud tordialuse.

Nagu te juba arvasite, on tänavuse kevadise pühadekoratsiooni puhul värvid kuningaks. Seega pole ime, et mitmevärvilised klaasid, tassid ja kruusid on sel kevadel moes ja panevad kindlasti naeratama kõiki, kes igatsevad õitsvat loodust. Värvilised munahoidjad võivad olla ka selle lihavõttepühade laua tipphetkeks.

Mis on lihavõtted ilma lillekimbuta?

Loomulikult on täiuslikuks lihavõttepühade lauaks vaja lillekimpu. See võib olla nii lihtne kui mõned klaasist, värviliste dekoratiivsete munadega kaunistatud oksad. See on kimp, mis jääb kindlasti silma, sest klaasist kaunistused on sel aastal väga moes.

Sel aastal võite oma lihavõttepühade kimpude jaoks valida ka suurejoonelisi vaase – nagu see magustoidualus, mille keskel on teie enda kimp. 

Jänesed, jänesed ja veel rohkem jäneseid

Foto: Pexels / Karolina Grabowska

Vaadates selle aasta viimaseid trende, tundub, et sel aastal ei too lihavõttemune mitte lihavõttejänes, vaid pikakasvulised jänesed. Sest nad on tipptasemel – olgu see siis jänesekujuline taldrik, hambatikkude hoidja, pika kõrva figuur, loomaprindiga nõud või salvrätikud, kõik sisustuseksperdid soovitavad lisada oma lihavõttepühade lauale jänese. Ja kui te ei taha osta jänesekujulisi sisekujulisi kaunistusi, võite improviseerida – näiteks valmistada jänesekujulisi küpsiseid, mis on ka suurepärane lihavõttepühade kingitus külalistele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.