Midagi väga erilist: Tartu V Spaahotelli hoovi on pesa teinud laserjänesed

V Jänku valgusetendus V Spaahotelli sisehoovis.Fotod: Rene Türk

Tartu südalinna spaahotelli sisehoovi vaatega tubades on veejänese aastal sündimas Eestis enneolematu turunduslahendus. Nimelt hakkavad varem igava hoovivaatega tubade akende taga möllama laseriga joonistatud V Jänkud, kes satuvad igal kuul erinevatesse külalistele tuttavatesse olukordadesse. 

Tutvu lasershowd pakkuva majutuspaketiga www.vspahotel.ee.

Pehme ja karvane

“V Jänku on juba mitu aastat tagasi meie hotellis maskotiks sündinud mütoloogiline tegelane, kes on küll pehme ja karvane, aga armastab üle kõige vett,” kommenteerib hotelli turundusjuht Jaanika Prangel.

“Kui märkasime, et 2023 kannab Hiina kalendris lisaks ka veejänese aasta nime, mõtlesime välja lahenduse, kuidas meie sisehoovi vaatega toad peredele põnevamaks muuta. Nüüd näeb pimedal ajal sisehoovi vaadates seal mitte teisi hotelli aknaid, vaid V Jänkude pesakonna nunnusid seiklusi,” lisab ta. 

Legendi kohaselt on V Jänkud täiesti erakordne liik jäneseid, kes on pesa teinud V Spaahotelli sisehoovi. Ema, isa ja pesakond jäneselapsi ilmuvad aknast vaatavate külaliste ette nii täis- kui pooltundidel ja hotellikülastajad saavad osa lasergraafilisest valgusinstallatsioonist, millest joonistub välja kahe kuni kolme minuti pikkune multifilm V Jänkude elust. 

Tosin erinevat seiklust

V Spaa juhatuse liige Veiko Mahlakase sõnul teeb projekti tehniliselt uuenduslikuks see, et jänesed joonistatakse sisehoovi nelja võimsa laserprojektori abil nii, et sündiv animatsioon ei sega tubades viibivaid külalisi, kuid on näha kõigile, kes teatud kellaaegadel hotelliaknast välja vaatavad.

Selleks aastaks on ette valmistanud 12 erinevat seiklust, mis hakkavad esialgse plaani kohaselt vahetuma igas kuus.

“Sündmused on sünkroonis meie enda turismikalendriga, kus näiteks veebruaris on meie V Jänkude elus teemaks valentinipäeva kohting või juunikuus otsustavad ka nemad, et tuleks hoovi üks laseriga joonistatud jaanituli püsti panna,” avaldab Mahlakas. 

Laserjäneste perekonnale on liikumise ja elu andnud animatsioonistuudio BOP andekad kunstnikud ning igakuised seiklused on välja mõelnud kirjanik Sass Henno. Lisaks valgusinstallatsioonile on Pulmalill OÜ floristikaekspertid loonud ka suurejooneline taimesedelahenduse, mis on teinud sisehoovist V Jänkudele hubase elupaiga.

Enneolematule turundusprojektile on õla alla pannud ka EAS ning V Spaahotellis saab V Jänkude sisehoovi seiklustele kaasa elada juba alates 2023. aasta maikuust. Projekti on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist COVID-19 pandeemiale reageerimise raamistikust.

“Vaadates, kui armsad meie laserjänesed täna välja näevad, on võimalik, et nad leiavad meie sisehoovis endale kodu ka palju kauemaks kui vaid veejänese aastaks,” lisab turundusjuht Jaanika Prangel. 

Valgusetendust tutvustav videot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.