Magamistuba on üks olulisem ruum teie kodus, kus end argimuredest maha laadida ja jõuvarusid taastada, seega ei saa magamistoa sisustust alahinnata. See tuba võiks hiilata nii välise iluga kui ka omapärase karakteriga, samas võiks ta mõjuda harmooniliselt ja rahulikult ning olla täidetud mugavate ja praktiliste lahendustega.

Kõige tähtsamaks osaks teie magamistoast on loomulikult voodi, kus enamus oma öid veedate. Kuid voodis ei saa ju ilma madratsita olla, seega võib öelda, et magamistoa sisustamisel on võtmetähtsusega madratsi valimise protsess. Aga kuidas sa tead, milline madrats just sulle sobib?

Madratsi valikul peate kindlasti arvestama ka oma vajaduste, partneri vajaduste ja teie pere eelarvega. Kui soovite kvaliteeti siis peaksite olema valmis maksma natuke rohkem raha. Kaup24 veebipoest leiate enda vooditele ideaalsed madratsid.

Näiteks on üheks populaarsemaks tüübiks mäluvaht madrats. Just oma funktsioonide ja kasutajasõbralikkuse poolest on mäluvaht üks lemmikumaid madratsi tüüpe tänapäevases ühiskonnas.

Mis on mäluvaht?

Mäluvaht on vastupidav materjalitüüp oma materjali tiheduse poolest. Madrats koosneb mitmest kihist, millest pealmised kihid koosnevad viskoelastsest vahust ning alla jääb toestav polüuretaanvaht. Kihtide paksuse, kaalu ja koostisega varieerides antakse tootele erinevaid pehmusastmeid. Samuti on mäluvaht on tuntud ka hea toe ja suurepärase rõhuvabastuse poolest.

Et mäluvaht on äärmiselt nahasõbralik materjal, kasutatakse õhemaid mäluvahust kihte vedrumadratsite kattemadratsis. Leidke endale sobiv kattemadrats Kaup24 veebipoest.

Kuidas toimib mäluvaht?

Mäluvaht kohaneb väga kiiresti magaja kehaga ja suudab madratsisse luua kindlad keha kontuurid, mis muudavad magaja une palju magusamaks.

Kindlasti pole vaja karta, et magaja keha järgi kohanduv pehme küljealune kaotaks oma vormi. Kui inimene voodis asendit vahetab, keerab end näiteks voodi teise serva, siis jääb tema kehast hetkeks maha lohk, aga see täitub kohe, kuna mäluvaht suudab kiiresti oma endise kuju võtta.

Mäluvaht madratsi eelised

Vanemad voodid, mis kasutavad ainult padjapealset või mingit pehmet pealiskihti, kipuvad aja jooksul kuluma, mis võimaldab vedrudel üha enam teile survet avaldada. Lõpuks võivad need vedrud olla rõhupunktidena voodil, põhjustades teile ebamugavust.

Mäluvaht välistab selle  probleemi, kuna paljud mäluvaht madratsid ei sisalda vedrusid. Mäluvaht madrats on piisavalt paks ja toetab teid terve keha pikkuses ning ühelegi kehapunktile ei avalda madrats rohkem survet kui teisele. Mäluvaht madrats pehmendab teie aset, pakkudes teie kehale samaaegselt kaitset.

Samuti mõjub mäluvahust madratsil puhkamine seljahädade või kaelavalude käes vaevlejale, kuna madrats toetab täies ulatuses kindlalt keha alates kandadest kuni kuklani välja nõnda et, hommikuks ei teki magajal valusid ega kehal väsimustunnet.

Valige endale madratsi juurde ka uus voodi, mis on piisavalt suur kogu pere jaoks. Erineva stiili ja suurusega magamistoa voodid on saadaval Kaup24 veebipoest.

Funktsionaalsus

Väga paljud inimesed, kes on alustanud mäluvaht madratsi kasutamist, ei läheks enam iial tavalise madratsi peale tagasi kuna just ainult mäluvaht madratsi eelised on üheks peamiseks põhjuseks, miks nad saavad öösel ideaalselt magada.

Kuid kas see on tõsi? Üldiselt on seda väga raske mõõta, sest uni varieerub iga inimese jaoks. Siiski on mäluvahul palju eeliseid ja funktsioone võrreldes tavaliste madratsitega, mida jagame ka teiega.

Mäluvaht madrats kasutab teie soojust

Tahke mäluvahu üks suur eelis on see, et see suudab teie soojus- ja keha rõhku kasutada oma täpse kuju saavutamiseks. Teie kehasoojus pehmendab mäluvahtu, muutes selle viskoossemaks ning see omakorda võimaldab madratsil teie keha vormi luua.

See on üks peamistest punktideks, miks teie võib palju mugavam olla kui tava madratsiga magades.

Suurepärane allergikutele

Teine eelis on see, et mäluvaht on hüpoallergiline, mis sobib ideaalselt inimestele kes on allergikud. Madrats on väga tihe struktuur, mis aitab vähendada kogunevate allergeenide arvu ning tolm, hallitus ja muud allergeenid ei saa teie madratsisse pääseda.

Teie uni ei sõltu teistest

Mäluvaht madratsit kasutades on vähem tõenäoline, et suudate voodis tunda oma partneri liikumist. Kui teie partner liigub või tõuseb voodist ei pruugi te tunda midagi, kuna madrats on tihe ja neelab liikumise enda sisse. Seetõttu saate te korralikult tere öö magada ilma, et peaksite tundma oma kaaslase liigutusi.

Järeldus

Mäluvaht madratsi ostmine võib olla teie jaoks ideaalne otsus, kuna see võib aidata teil öösiti palju paremini magada ja unustada kõik ebamugavused, mis teid varasemalt häirinud on. Mäluvaht pakub teile tipptasemel mugavusi koos suure plussiga, milleks on vastupidavus.

Nimelt mäluvaht madrats peab kauem vastu kui traditsioonilised vedrudest koosnevad madratsid.

Jagades voodit kaaslasega, kes kipub öösel vähkrema ja on rahutu unega, ei ole kvaliteetsest unest juttugi, mille tõttu ei puhka teie organism välja. Mäluvahust madratsiga seda muret pole, sest madrats ei liigu ega värise ka siis, kui kaaslane küljelt küljelt keerab. Mäluvahust madrats lubab teil veeta öö ilma muredeta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.