Millised on robotmuruniiduki eelised tavaniiduki ees?

Parima muruniiduki leidmine võib muuta teie aia välimust igaveseks. Mõnikord tähendab see klassikalise niiduki kasuks otsustamist, paljudele sobib aga paremini robotmuruniiduk.

Tänu kaasaegsele robotniidukile on võimalik oma aed pingutusteta ilusana hoida. Kuigi roboti ülesseadmine võib võtta natuke aega, töötab masin pärast seda enamasti iseseisvalt, vajamata omaniku järelvalvet. Eriti lihtsaks teeb robotmuruniiduki kasutamise asjaolu, et paljusid mudeleid on võimalik juhtida nutiseadmesse laetava äpi kaudu.

Robotniidukid teevad omaniku elu igal juhul lihtsamaks ning neil on klassikaliste muruniidukite ees mitmeid eeliseid.

Robotmuruniiduk on mugav ja otstarbekas

Robotmuruniiduk on oma olemuselt automaatselt töötav muruniiduk. Masina seadistamiseks tuleb luua perimeeter, määrata roboti niitmiskõrgus ning määrata graafik, mille alusel niiduk töötama hakkab.

Pärast seda teeb robotniiduk teie eest aia pügamise ära. Tänu sellele säästate aega, mida muidu muru niitmisele kulutama peaksite.

Kuidas robotniidukit seadistada?

Määrata tuleb laadimisjaama asukoht aias. Võtke korra aeg maha ning mõelge oma aia suurusele ja kujule. Vajadusel võib abiks tulla joonis. Selle abil saate määrata sobivaima paiga, kus robotniiduk aku tühjenedes ennast laadimas käima hakkab.

Laadimisjaama asukoha valimisel tuleb arvestada, et see peab paiknema toiteallika läheduses. Kui võimalik, oleks mõistlik see paigutada lõikeala keskele, kus robotil liikumiseks piisavalt vaba ruumi on. Samuti tuleks hoolitseda, et laadimisjaam oleks kaetud otsese päikesevalguse ja vihma, seal hulgas vihmutite eest.

Laadimisjaam tuleb asetada murule, mitte asfalteeritud pinnale. See tuleb plastkruvidega maapinnale kinnitada. Asfaltteel ei ole see lihtsalt võimalik.

Proovige, kas laadimisjaam töötab. Aseta robotmuruniiduk laadimisjaama ning lase sel 5 kuni 10 minutit laadida, et näha, kas robotniiduk laeb korrektselt.

Pange maha piirdetraat. Piirdetraat loob elektromagnetilise signaali, mille abil niiduk muruserva tuvastada saab. See määrab robotile tööpiirkonna.

Traadiga on pakendis kaasas selle kinnitamiseks mõeldud naelad. Traati on võimalik painutada. Samuti saab seda kasutada lillepeenarde ümber n.ö saarte tegemiseks, et niiduk peenardele liiga ei teeks.

Lisaks piirdetraadile on robotniidukile abiks ka teist tüüpi traat, mis aitab niidukil määrata kindlaks aia äärmiste külgede asukoha. Tänu sellele traadile saab masin aru, kus ta parajasti aias asetseb. Samuti aitab see leida robotmuruniidukil aku tühjenemise korral tee tagasi laadimisjaama.

Tavalise kujuga aias peaks traat lõppema aia vastasküljel ehk kohas, mis on laadimisjaamast kõige kaugemal.

Kui muru paikneb aias mitme sektsioonina, on neid piirkondi võimalik piirdekaabliga ühendada. Selleks asetage piirdekaabli kaks otsa paralleelse joonena lähestikku. Nii loote omamoodi silla erinevate aiatsoonide vahel.

Robotniiduk on ohutu

Robotmuruniidukid on ohutumad kui klassikalised muruniidukid. Robotniidukitesse on sisse ehitatud mitmed ohutusmeetmed. Kuna niidukid töötavad omapead, on vajalik tagada, et nende töö oleks riskivaba ka siis, kui omanikku läheduses pole.

Klassikaliste muruniidukite mootor on võimsam kui robotniidukite oma. Samuti on nende lõiketerad teravamad. See tähendab, et kui klassikalise niidukiga kogemata kividest või okstest üle sõita, võivad need lennata kuhu iganes ning sellega teid, lapsi ning läheduses olevaid loomi ohustada.

Robotniidukitel olevad andurid tagavad nende tööl ohutuse. Tänu anduritele teevad robotid kindlaks, mis nende ümber toimub ning millises keskkonnas nad töötavad.

Samuti ennetavad andurid mururoboti ümberkukkumise, juhul kui see peaks nõlvast üles või alla liikuma. Kui robotmuruniiduk tööd tehes ümber kukuks, ohustaks see nii robotit ennast kui ka uudishimulikke lapsi või koduloomi.

Robotniiduk tagab ilusama aia

Mururoboti niitmisgraafikut on võimalik seadistada käsitsi. On aga teinegi võimalus. Paljud robotniidukid nimelt pakuvad oma tehnoloogiale toetudes välja spetsiaalse graafiku, mis on loodud just teie aia eripärade põhjal. Sellistel niidukitel on reeglina ka andurid, mis aitavad neil liikuda ebatasastel pindadel, maastikul ja kitsastel teedel.

Lisaks sellele aitavad robotmuruniidukid muru väetada. See muudab aia elavalt erkroheliseks. Ilma robotniidukita tuleb umbrohi käsitsi välja rohida. See võib olla raske ja kurnav. Robotniidukid aga aitavad teil muru väetada.

Automaatne väetamine on tingitud sellest, kuidas robotmuruniidukid niidetud muru käitlevad. Need on sisuliselt multšimismasinad, mis lõikavad rohu peenikesteks ribadeks. Lõigatud ribad puistatakse murule ning seeläbi jõuavad toitained mulda tagasi.

Lõigatud ribad on väikesed ning need ei paista muru seest silma. Tänu sellele ei riku need ka aia välimust. Klassikalist muruniidukit kasutades kleepuvad lõigatud rohuribad murule ning tulemuseks on kole välimus.

Robotmuruniiduk teab, mil mitte niita

Kuigi määratud graafiku alusel niitmine on tore, ei pruugi aeg alati niitmist vajada, isegi kui graafik vastupidist väidab. Kaasaegseimatel robotmuruniidukitel on andurid isegi selle kohta!

Sellised andurid annavad robotile teada, kui väljas on näiteks torm. Sel juhul läheb masin ise tagasi laadimisjaama ning ootab tormi lõppu.

Robotniiduk kaitseb tervist

Muru niitmine pole kevadise allergiaga inimeste lemmiktegevus. Lendlev rohi võib tekitada nohu, köha ja hingamisraskusi. Robotniiduki olemasolul on see mure lahendatud.

Tänu masina iseseisvusele, ei ole omanikul vaja muru ise pügada. See aitab vältida kokkupuudet allergiat põhjustavate taimede või rohuga. Teil on isegi võimalik seadistada roboti niitmisrutiin selleks ajaks, kui te ise kodus ei ole. Sel juhul saab muru pügatud, kuid mitte teie tervise arvelt.

Robotmuruniiduki hooldus on lihtne

Robotmuruniiduki hooldus on lihtsam klassikalise muruniiduki omast. On vaid aeg-ajalt vaja vahetada lõiketerasid ning masinat puhastada.

Klassikalise muruniiduki hooldus hõlmab õli vahetust, kütuse segamist ja õhufiltrite kontrollimist. Lisaks sellele tuleb lõiketeri ise teritada. Kõik see nõuab aega ja energiat.

Robotniiduk on keskkonnasõbralikum

Klassikaline muruniiduk töötab bensiiniga. Seetõttu eraldab see  gaase ning kahjulike toksiine. Kuna robotniidukid töötavad akuga, on need palju keskkonnasõbralikumad. See aitab vähendada ökoloogilist jalajälge.

Enamik robotniidukeid töötavad liitiumioonakudel. Need laevad ennast laadimisjaamast, mis on ühendatud vooluvõrku. Kuna elektrit toodetakse järjest enam taastuvatest materjalidest, aitab see üha enam keskkonnale kasuks tulevaid otsuseid teha.

Lisaks sellele ei vaja robotmuruniidukid tööks üldse palju elektrit. Need liiguvad aeglaselt ning kasutavad vähe võimsust, reeglina isegi vähem kui kodus olev lambipirn!

Kui soovite oma päeva rohkem aega juurde võluda, peaksite kaaluma robotmuruniiduki soetamist. Kui leiate enda aiaga parimalt sobiva roboti, jääb pärast niitmist tulemus ilusam ning omanik rahulolevam.

Tänu tarkvarale on robotniidukid võimelised saavutama aia pügamisel paremaid tulemusi kui klassikalised muruniidukid. Mis kõige parem – ilusa aia saamiseks ei pea isegi kodus olema!

Robotmuruniiduk on väärt investeering. Kuigi seadistamine võibki alguses natuke aega võtta, säästab robot pikas perspektiivis aega rohkem, kui seda arvatagi oskaksite. Pärast sellise koduabilise soetamist, ei taha te enam klassikalise muruniiduki kasutamisele tagasi minna. Võite kindel olla, et robotniidukist saab teie parim suvine ratastega sõber.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.