Mis värvi teha seinad ja milline mööbel valida? Loe, missugused on peamised sisustustrendid 2022. aastal

On olnud aegu, kui moes on olnud palju asju, mis ei ole tegelikult praktilised. Nüüd on see aeg läbi.Foto: Pixabay

Mis on need stiilid, mis on tänavu moes? Mida tuleb arvestada kodu kujundamisel? Kui sul on mõttes just need küsimused, siis oled jõudnud õigesse kohta, sest siin jagame sinuga ideid, mis on moes 2022. aastal. Ammuta inspiratsiooni oma uue kodu sisustamiseks siit.

Märksõnad 2022 – mugavus ja praktilisus

Jah, kodusisustuses on moes mugavus ja praktilisus. Olenemata sellest, mida sa parasjagu otsid, kõik, mida sa koju plaanid soetada, peab olema mugav ja praktiline. Jätkuvalt on moes mugavad ja pehmed tugitoolid, suured diivanid ja ka erinevad riiulid ja kapid. Mugavad tugitoolid on kindlasti midagi, mis ei tohiks puudud ühestki kodust, need sobivad nii elutuppa kui ka magamistuppa.

Vali sellist värvi tugitoolid, mis sobivad kõige enam kokku kogu ruumi sisustusega. Kui sa oled julgem, siis võid valida tugitooli, mis on erksat värvi ja eristub muust mööblist. Jätkuvalt on moes erinevate mustrite ja vingete toonidega mängimine. 

On olnud aegu, kui moes on olnud palju asju, mis ei ole tegelikult praktilised. Nüüd on see aeg läbi ja ennekõike tuleb kodu sisustada vastavalt ootustele ja vajadustele. Tänapäeval on võimalik leida väga praktilisi ja stiilseid mööbliesemeid kui ka dekoratsioone. Leia võimalus anda ka vanale uus välimus ja taaskasuta nii palju, kui saad. Vuntsi üles mõni vana diivan ja anna sellele uus elu.

Moes on loomulikud ja looduslähedased värvitoonid

Rääkides sisustustrendidest, ei saa üle ega ümber värvitoonidest, sest need on olulised kogu ruumi tonaalsuse paika panemisel. Kui mõned aastad tagasi võidutsesid sisekujunduses minimalistlikud jooned, külmad toonid nagu puhas valge ja hall, siis praegu on suund looduslikemate toonide poole.

Kui valid seinavärvi või tapeeti, siis eelista toone, mis on soojad ja looduslähedased. Paljuski arvatakse, et praegust sisekujunduse moodi on mõjutanud koroonakriis, kuna inimesed veedavad palju enam aega kodudes ja kodust on saanud pesad, kus peabki olema mugav, hea ja soe.

Kui soovid lähtuda viimase trendi toonidest, siis eelista terrakotat, rohelist, kollast, sooja valget tooni ja mängi kogu sisekujundus nende või teiste loomulike värvide ümber. Unusta külmad ja kõhedad toonid, need on juba eilne päev!

Kui sulle meeldivad erinevad mustrid, siis katseta tapeetidega. Tapeetide kasutamine on hea viis, kuidas tuua ruumi mustreid, värve ja kunsti. Juhul, kui tapeedid on sinu jaoks liiast, siis vali välja fotod, pildid või maalid, mida riputada seintele. Raamitud fotodega saab luua imelise ja unikaalse fotoseina, mis kaunistab kogu kodu. See saab kindlasti olema üks pilgupüüdjaid.

Moes on praktilisus, mugavus ja taaskasutus. Enne kodu sisustamist mõtle läbi, mida sa vajad enda koju ja vastavalt sellele hakka seda sisustama ja lahendusi otsima. Eelista soojasid ja mõnusaid värvitoone ja kombineeri uut ja vana mööblit! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.