Sisuturundus

Muruniiduk vali lähtuvalt oma aiast

Muruniidukite valik on suur ja igal masinal on oma plussid ja miinused. Niidukit ei tohiks valida rutakalt, mõtlemata oma aia suurusele ja vajadusele seoses niitmisega.

Vastus küsimusele, milline on parim muruniiduk, on tegelikult lihtne. Parim muruniiduk on selline, mis sobib sinu eelarve, aia suuruse ja vajadustega. 

Kui sul on piiratud eelarve ja väiksem aed

Mehaaniline muruniiduk on soodne, kerge ja lihtne. Kui sinu eelarve on piiratud ja pead muru niitma harva, ei tasu kulutada sellele palju raha. Selline niiduk saab väikese muruplatsiga edukalt hakkama, ei vaja kütet ja pakub lisaks füüsilist pingutust. Värske õhk ja treening koos. Mehaaniline muruniiduk on kõige keskkonnasõbralikum muruniitmise lahendus. 

Kui sinu eelarve on väiksem, aga mehaanilisest muruniidukist siiski ei piisa, on juhtmega elektriniidukid samuti soodsam valik. Elektriline muruniiduk on lisaks keskkonnasõbralik, vajades väga vähe hooldust. Siiski pead arvestama oma aia suurusega, suuremas aias võib pikendusjuhtmega niidukist väheks jääda.

Pikendusjuhtme pikkusest lihtsalt ei pruugi piisata, lisaks kaasneb sellega alati oht, et keegi võib sellele otsa komistada või mis veel hullem, võid niidukiga sellest üle sõita.

Õnneks on elektrilisi muruniidukeid ka akuga. Sellisel juhul pööra tähelepanu aku mahtuvusele, et sellest piisaks muruniitmise jaoks ja sa ei peaks liiga kaua ootama masina laadimist. Samuti võivad uued akud olla küllaltki kallid.

Kui sul on suur aed ja palju niitmist

Bensiinimootoriga muruniidukid on võimsad ja saavad hakkama igasuguse muruga. Olenemata, kas sul on väike aed või suur, niiduk teeb oma tööd kiiresti ja efektiivselt.

Siiski on bensiinimootoriga muruniidukid kallimad ja nad vajavad rohkem teadmisi mootori tööst ja hooldusest. Mootori käima tõmbamine võib olla keerulisem, kui elektriniiduki sisselülitamine. Bensiinimootoriga niidukid teevad töötamisel ka rohkem lärmi ja paiskavad õhku heitgaase.

Kui sul on väga suur aed ja ei taha veeta tervet päeva muru niites, on paremaks valikuks murutraktor. Kui peres on murutraktor, käib tavaliselt vaidlus selle üle, kes saab seekord muru niita. Murutraktoriga niitmine on iga poisi unistus.

Murutraktor saab vaevata hakkama väga suurte muruplatsidega ja niidab ühtlasemalt, siiski pead ilmselt trimmeri või kääridega üle käima kitsad kohad ja põõsaste alused.Masin on küllaltki kallis, seega tasub kaaluda, kas investeering tasub end ära. Samuti vajad rohkem ruumi masina hoiustamise jaoks ja pead mõtlema turvalisuse peale. Aeg-ajalt tuleb murutraktoriga käia hoolduses.

Kui soovid muruniitmise asemel tegeleda hoopis millegi muuga

Niitmisest võib hoopis loobuda ja muretseda endale nutikas kaaslane. Robot muruniidukiga on sinu aed alati piinliku täpsusega niidetud ja saad veeta aega perega või oma hobidega tegeleda. Robot muruniiduk töötab akudega, see on keskkonnasõbralik ja vaikne.

Kuna masin on kallis, tuleb mõelda sellele, kuidas seda kaitsta varguse eest. Samuti vajab see veidi rohkem tehnilist taipu, et seadistada masin just sinu aia eripära arvestades. Samuti pead hiljem olema hoolikas, et ei jäta muru sisse vedelema väikseid asju.

Robot muruniidukite valik täieneb pidevalt ja tehnoloogia areneb kiiresti, niidukeid saab programmeerida just sinu vajadustele vastavaks. 

Parim muruniiduk on sulle sobiva hinnaga ja arvestab sinu vajadusi. Kui sul on väike aed ja rohkem aega, ei ole mõtet osta suurt bensiinimootoriga niidukit. Samas on hea teada, et suure murulapi saab kiiremini niidetud hoopis murutraktoriga.

Lisaks bensiinimootoriga niidukitele on olemas suur hulk keskkonnasõbralikumaid muruniidukeid, elektri või akudega töötavaid. Samuti võib muruniitmise usaldada nutikale kaaslasele, robot muruniidukile. K-rauta.ee e-poest leiab igaüks enda jaoks parima muruniiduki.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.