Sisuturundus

Oled valimas katusematerjali? Uuenduslik Aerodeki katus ühendab kivi- ja teraskatuse parimad omadused

Aerodek Tradition Plus profiil ühendab endas vastupidavuse ja ajatu disaini, meenutades oma profiililt klassikalist lainelist kivikatust. Katusepaneelid on kaetud pealt loodusliku UV-kindla kivipuruga ja see omakorda läbipaista akrüülvaiguga. Aerodek Tradition Plus on saadaval 9 erinevas värvitoonis.Foto: BMI Monier

Euroopa suurim viilkatuste tootja BMI Monier tõi turule uuenduslikud Aerodeki terasest katusepaneelid, mis ühendavad endas kivi- ja plekk-katuse parimad omadused: kivikatuse ilu, tugevuse, pika eluea ja müravabaduse ning plekk-katuse kerge kaalu.

Sobib ka ekstreemsetesse tingimustesse

Aerodeki katusekate põhikomponent on kvaliteetne ja tugev teraspaneel, mis on kaetud tsink-alumiinium-magneesium sulamiga, mis annab katusele eriti hea roostekindluse. Seepärast kasutatakse Aerodeki palju ka ekstreemsetes tingimustes nagu näiteks Põhja-Norra rannik, kus on eriti soolane niiskus. 

Sellel sulamil on ka unikaalne võime ennast parandada. Terase kriimustamisel tekkiv reaktsioon parandab katusekatte kriimustuse kohal mõne aja möödudes iseeneslikult ning kaitseb ka lõikeservi. Sellist materjali pakub Eestis vaid BMI Monier.

Katuseid kattev sulam omakorda on sõltuvalt katuseprofiilist kaetud kas paksu kihi erikoostisega pulbervärviga, mis on oma olemuselt hästi vastupidav erivärv, või UV-kindla loodusliku kivipuiste ja akrüülvaiguga.

Kivipuiste annab lisakaitse roostet põhjustavate vigastuste vastu ning tagab, et vihmaga on katuse all olevates ruumides vaikne.

Aerodek Quadro  Plus paneelid on sileda profiiliga, mida on omakorda täiustatud kerge “murtud” servaga, mis annab sellele katusele juurde omanäolisust. Katusepaneelid on kaetud erikoostisega pulbervärviga, mille värvikihi paksus on > 100 µ mis on 20% – 100% rohkem kui konkureerivatel toodetel. See tagab veelgi pikema katuse kestvuse. Quadro paneelid on saadaval 4 erinevas värvitoonis.Foto BMI Aerdoek

Erivärviga Aerodeki toodete värvikihi paksus on rohkem kui 100 µm, mis on 20-100% enam kui konkureerivatel toodetel. Paks pulbervärvi kiht tagab veelgi pikema katuse kestvuse ning toimib ka mürasummutajana.

Soovi korral saab värviga kaetud profiilidele lasta integreerida paneelide alla akustilise kihi, mis viib vihma ja tuule korral mürataseme miinimumini.

Igakülgselt testitud Aerodeki katused kannatavad õige paigaldamise korral lumekoormust 2100 kg/m² ja orkaani mõõtu tuult 17 m/s tuult.  Aerodeki värviga kaetud toodetel (Unique Plus ja Quadro Plus) on 30-aastane ja kivipuistepuruga kaetud toodetel (Tradition Plus ja Robust Plus) 40-aastane garantii.

Paigaldus käib kiirelt

Aerodeki paneele on saadaval 4 erinevas profiilis, kuni 9 värvitoonis, nii läikiva kui mati viimistlusega.

Lisaks uusehitistele sobib Aerodek hästi ka vanade katuste renoveerimiseks, kuna nad on väga kerged ja bituumenkatuste korral saab neid saab paigaldada ka olemasoleva katusekatte peale. Sellisel juhul on vaja paigaldada tuulutusliistud ja roovid ning vana katusekate toimib aluskattena.

Aerodek vajab vähe kinnitusi ning seetõttu käib paigaldustöö kiiresti. Samuti on Aerodeki paneelid kerged ja mõõtmetelt väikesed, nii et neid on lihtne katusele tõsta ning ka tuulise ilmaga paigaldada. Kõik see vähendab katuse paigaldusaega ja -maksumust. 

Aerodekki saab tellida läbi K-Rauta kaupluste üle Eesti!

Loe lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.