Oma mängutoa sisseseadmine – millele pöörata tähelepanu?

Foto: Unsplash

Mängimine on veelgi lõbusam, kui selleks on sobiv ruum. Õige monitor, kiire arvuti koos piisava salvestusruumiga ja mugav tool on vaid mõned olulised detailid, mis on olulised. Täiusliku seadistuse jaoks on oluline mõelda, millised mängud on sinu lemmikmängud.

Lõppude lõpuks on vahet, kas mängu mängitakse üksi või mitme mängijaga. Või kas eelistatud on kasiino külastamine internetis põnevate mängudega või hoopis kiire videomäng.

Olulised üksikasjad oma mänguruumi jaoks

Esimene asi, mida oma mängutoa puhul kaaluda, on see, kas teil on oma korteris või majas piisavalt ruumi. Iga mänguri unistus on kindlasti terve tuba, mis muutub mängutoaks ja mida ei saa kasutada muudeks tegevusteks. Paljudel juhtudel ei ole aga lisaruumi jaoks piisavalt ruumi. Sellisel juhul võib olla võimalus muuta mõni teine ruum mängutoaks.

Üks võimalus oleks laud koos arvuti, suure monitori ja mugava tooliga teises ruumis. See võiks olla magamistuba või elutuba. Sõltuvalt kohalikust ruumist võiks ka garaaž või keldrikorrus olla ideaalne mänguri paradiisi loomiseks. Esimene samm on aga kindlasti kohapealse ruumi lähemalt uurimine ja võimaluste kaalumine. Kindel on see, et digimaailmas on mitmeid võimalusi isegi väikese nurga muutmiseks suurepäraseks mängutoaks. Üks olulisemaid nõuandeid on kõrvaklappide kasutamine, et blokeerida oma ümbrust.

Mänguruumi tähtsaim sisustus on:

  • PC / sülearvuti,
  • vajaduse korral konsool,
  • hubane tool, diivan või tugitool,
  • kirjutuslaud,
  • monitor,
  • valgustus (soe valgustus, aktsentvalgustus).

Eelistage hubast interjööri

Sõltuvalt isiklikest eelistustest võib kergesti juhtuda, et mängutoas veedetakse mitu tundi. Olgu see siis mõni videomäng või mänguautomaat online-kasiinos: Selleks, et see oleks lõbus, peab olema aega. Enamasti vähemalt. Seega, kui luuakse spetsiaalne mänguruum või vähemalt üks ala suuremas ruumis, on oluline, et see oleks hubane.

Keegi ei taha pikka aega istuda kõval ja ebamugaval toolil. Või kliiniliselt valges ruumis, kus võib-olla on ebameeldiv ja pimestav valgustus. Oluline on mänguruumi jaoks ka mitte nii ere valgustus. Lisaks valgustusele ei ole ka ruumi värvid täiesti ebaolulised ja aitavad määrata, kas ruumi tajutakse kutsuvana. Või mitte. Pehmed, vaoshoitud värvid eredate toonide asemel on olulised ja tagavad, et ruum kiirgab lõdvestunud atmosfääri. Seega mängib valgustus sama olulist rolli kui toa värvid.

Kindlasti on aga otsustava tähtsusega istumisalused ja hea kirjutuslaud. Väga kõrge või väga madala laua taga mängimine ei ole tõeliselt hubane. Eriti kehtib see laudade kohta, kus jalad põrkuvad või mis ei paku piisavalt ruumi monitori jaoks. Konsooli puhul võib oluline olla ka hubane diivan. Täpne seadistus sõltub seega alati sellest, mida te mängite ja millised on teie eelistused. Kuid tegelikult meeldib kõigile mängijatele hubane diivan, olenemata konkreetsest mängust.

Oluline aspekt: mängida üksi või seltskonnas?

Täiuslik mänguruumi seadistus sõltub muu hulgas sellest, kas soovite mängida üksi või seltskonnas. Enamasti on tõenäolisem, et mängite üksi ja vastased leiate internetist. Siis saab ruumi kujundada nii, et see sobib ideaalselt ühele inimesele.

Kui aga on huvitav mängida seltskonnas, tuleb seda detaili ruumi sisustamisel arvesse võtta. Kindlasti on huvitav selline ruumi paigutus, kus on mitu istumisala ja rohkem kui üks pistikupesa. Vastasel juhul muutub see kiiresti ebamugavaks, kui teised mängijad sisenevad tuppa ja tahavad kaasa mängida.

Ergonoomiliste istmete asetamine kesksele kohale

Sõltumata sellest, kas mängite üksi või seltskonnas, on ergonoomilised istmed eriti olulised. Vastasel juhul võivad tekkida seljavalud ja pinges lihased, eriti pärast pikka mängimist. See vähendab kindlasti mängurõõmu, mis ei pea tingimata nii olema. Diivan võib olla väga hea valik, kuid ei pruugi olla piisavalt mugav pika mängu jaoks. Üks inimene võib eriti hästi istuda ergonoomilisel toolil ja mängida, ilma et tal pärast seljaprobleemid tekiksid.

On selge, et mängutoa süda ei ole kindlasti mitte ainult konsool või arvuti. Pigem keskendutakse siin ergonoomilistele istmetele ja hubase atmosfääri loomisele. Kõrguselt reguleeritav ja seljatoega tool on kindlasti sobivam kui lihtne köögitool. Samuti ei tohiks iste olla päris kõva, et vältida pingeid.

Isegi kui mängite ainult tund aega päevas, võite kiiresti kaotada mängurõõmu. Seda saaks hõlpsasti vältida, kui mänguruumis oleks sobivad istmed. See kehtib nii terve mängutoa kui ka väiksema mängunurga kohta magamistoas, elutoas või keldris. Ideaalse mängutoa jaoks ei ole tingimata vaja palju ruumi.

Tee mängimine põnevamaks täiusliku seadistusega

Mänguruumi täiuslik sisustus muudab mängu põnevamaks. Või tagab, et soov mängida on suurem. Kõik, kes on kunagi mänginud ebamugavatel toolidel või madalate laudade juures, teavad seda. Ja kannatanud selle tagajärjel kiiresti seljavalu või pingulisi lihaseid, mis tegelikult ei pea olema nii. Seega võib õige seadistus koos piisavalt suure monitori ja mugava istumiskohaga teha suurt vahet.

Siiski ei tohiks alahinnata, kui sageli unustatakse sellised tegurid nagu valgustus või värvid kohapeal. Muidu hubane interjöör muutub kiiresti ebameeldivaks, kui eredad tuled ja erksad värvid rikuvad esmamulje. Tähelepanu detailidele on seega täiusliku mänguruumi puhul sama oluline kui keskendumine hubasusele.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.