Oot-Oot Stuudio annab nõu: kuidas valida funktsionaalne ja vastupidav terassimööbel?

Suve saabudes sooviksime iga oma vaba hetke värskes õhus nautida ning üks parimaid viise seda teha on luua mugav ja stiilne terrass, kus saab puhata ja nautida päikest või hoopis korraldada mõnusaid grilliõhtuid sõprade ja perega. Kuid sobiva õuemööbli valimine võib osutuda väljakutseks. Aspekte, millele tähelepanu pöörata, on mitmed, alustades stiilist ja lõpetades materjalidega.

Oot-Oot Stuudios tekkis terrassimööbli disainimise idee isiklikust vajadusest – nimelt ei leidnud me Eestis toodetud pehmet ja funktsionaalset terrassimööblit, mis peaks meie muutlikule ilmale vastu. Nii otsustasimegi selle ise disainida. Pärast mitmeaastast katsetamist ja prototüüpide testimist saigi valmis moodulitest kokkupandav välidiivan MOOD

Meie terrassimööbel MOOD pakub mitmekülgset istumislahendust sinu terrassile või aeda. Valikus on nurgamoodul, istmemoodul ja tumba. Moodulid võimaldavad luua erinevaid kombineeritud komplekte, alustades kahekohalistest diivanitest ja lõpetades põnevate nurgeliste lounge-lahendustega. Välimööbli MOOD mooduleid on lihtne omavahel ühendada spetsiaalsete klambrite abil, mis tagavad stabiilsuse ja paindlikkuse.

Siin on mõned juhised, mis aitavad leida sobiva terrassimööbli.

1. Pööra tähelepanu materjalile, millest mööbel on valmsitatud

Terrassimööbel peab olema vastupidav ja ilmastikukindel, et taluda aastaringselt päikest, vihma ja tuult. Vali aiamööbel, mille raam on valmistatud vastupidavatest materjalidest, nagu näiteks alumiinium, roostevaba teras või ilmastikukindel puit. Pehme välimööbli puhul tasub veenduda, et poroloon sobib välitingimustesse.

Meie disainisime oma terrassimööbli MOOD kasutades spetsiaalset välitingimustele mõeldud porolooni ja vee- ning ilmastikukindlat vineeri. Kui tavaline poroloon on nagu švamm, siis välimööblil MOOD kasutatav poroloon laseb vee endast läbi. Lisaks on moodulite jalad valmistatud painutatud metallist ja need on tsingitud ning pulbervärvitud, et kaitsta jalgu roostetamise eest.

2. Leidke enda jaoks mugav ja funktsionaalne õuediivan

Mugavus ja funktsionaalsus peaksid olema kõige tähtsamad aspektid, mida aiamööbli valikul jälgida. Tihti on ilusa terrassimööbli probleemiks see, et mööbel on ebamugav. Või vastupidi – see on küll mugav, aga raske tõsta või lihtsalt ei sobi meie muutliku kliimaga. Hea õuemööbli eelduseks ongi harmoonia mugavuse ja funktsionaalsuse vahel.

Hoolimata minimalistlikult rangest vormist on MOOD väga mõnus istumiskoht. Kui grilliõhtule on oodata rohkem külalisi, siis on palju mõnusam vestelda, kui saab istuda pigem üksteise vastas, mitte kõrvuti ühes reas. Sellisel juhul võib erinevad moodulid omavahel lahti ühendada ja ühest diivanist teha kaks või kasutada mooduleid hoopis eraldi tugitoolidena. Lisaks on moodulid väga kerged ja vajadusel on neid seega kerge liigutada. Samuti saab õuediivanit MOOD panna murule, sest selle jalad on disainitud nii, et need ei vaju maa sisse.

3. Mõelge oma vajadustele ja ruumipaigutusele

Enne terrassimööbli valimist mõõda oma terrassi või õueruumi suurus üle ning mõtle läbi, kuidas soovid mööblit paigutada. Meie soovitame enne mööbli soetamist uue diivani gabariidid maha teipida veendumaks, et valitud mööbel sobib ruumi proportsioonidega ja ei tekita kitsast tunnet.

Meie funktsionaalsel mooduldiivanil on kolme tüüpi mooduleid – nurgamoodul, istmemoodul ja tumba. Kõik moodulid on suuruses 90×90 cm ja nendest on võimalik luua erinevaid paindlikke komplekte väikesest kahekohalisest diivanist kuni põnevate nurgeliste lounge-tüüpi lahendusteni. Terrassimööbli mooduleid saab omavahel ühendada spetsiaalsete põhja alla peidetud klambritega.

4. Kontrolli, et kangas sobiks välistingimustesse ning oleks kergesti puhastatav

Meie krliimas on väga oluline, et mööbel oleks lihtsasti hooldatav ja vastupidav. Iga materjal nõuab teatud tüüpi hooldust, olgu selleks siis regulaarne puhastamine või spetsiaalse katte kasutamine. Hea oleks jälgida, et kangas oleks vee- ja päikesekindel. Lisaks oleks aiamööbli puhul hea hoiduda väga struktuursetest kangastest.

MOOD on kaetud vee- ja UV-kindla kangaga, mis on valitud spetsiaalselt välitingimustes kasutamiseks. UV-kiirguse kaitse väldib kanga kiiret pleekimist, õige töötlus teeb puhastamise lihtsaks ja kaitseb kangast mustuse eest. Nagu ka poroloonil on kangal samuti väga hea vee läbilaskevõime ja seetõttu ei pea neid vihma eest katuse alla viima, sest diivan kuivab kiiresti.

Lisaks pakume spetsiaalselt terrassimööblile valmistatud katteid. Nii võib hoiustada meie välimööblit õues ka aastaringselt.

5. Võtke arvesse hoiuruumi

Kui teil on piiratud hoiuruumi, valige kokkupandavad või virnastatavad mööbliesemed, mis võtavad vähem ruumi, kui neid ei kasutata. Samuti kaaluge kaasaskantavate mööbliesemete või lisatarvikute kasutamist, mis võimaldavad teil terrassi kohandada vastavalt vajadusele.

Meie aiamööbel MOOD on disainitud nii, et seda võib hoiustada õues aastaringselt ja ei pea iga väikese vihmaga katuse alla varju viima.

Eestis disainitud ja toodetud mööbel

Oot-Oot Stuudio on disainerite Marko Ala ja Joonas Torimi loodud mööblidisaini stuudio, mis on keskendunud pehmele mööblile ja vooditele.

Kogu tootevalik on Eestis tehtud ja disainitud. Stuudio tootevalikust leiab diivanid, diivanvoodid, tugitoolid, tumbad, järid, voodid ja terrassimööbli. Kvaliteetsed materjalid, läbimõeldud disain ja ergonoomika on Oot-Oot Stuudio disaini nurgakivid.

Tutvu toodetega Oot-Oot Stuudio Tallinna salongis, aadressil Rävala 7 või vaata meie e-poest www.oot-oot.com.

Rohkelt inspiratsiooni leiad ka Oot-Oot Stuudio Instagramist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.