Parim voodi – kuidas see välja valida?

Eestis on järjest populaarsemaks muutunud kontinentaalvoodid, mis oma suuruse ja kvaliteediga tagavad mugavuse, kuid ühtlasi aitavad ka magamistoas ruumi säästa. Pildil Rume.ee kontinentaalvoodi.Foto: tootja

Sobiva voodi valimine on üks olulisemaid tegevusi kvaliteetse une tagamiseks. Eestis on järjest populaarsemaks muutunud kontinentaalvoodid, mis oma suuruse ja kvaliteediga tagavad mugavuse, kuid ühtlasi aitavad ka magamistoas ruumi säästa.

Vaatame täpsemalt mis on kontinentaalvoodi peamised eelised ja kuidas endale sobiva suurusega voodit valida.

Kuidas otsustada kontinentaalvoodi suuruse üle?

Üks  eelis, mis on kontinentaalvoodi puhul alati oluline ära märkida, on pesukasti olemasolu. See on suurepärane lahendus magamistoas ruumi säästmiseks, sest võimaldab voodialust põrandapinda kasutada vajalike esemete hoidmiseks. 

Nagu nimigi vihjab on pesukasti näol eelkõige tegu kohaga, kus on tavaliselt hoiul padjad, villased tekid ja voodipesukomplekt, kuid tegelikult on selle kasutamise valikud piiramatud alates laste mänguasjade ja lõpetades harva kasutatavate jõuluehete hoidmisega.

Veebilehel rume.ee müüdavate kontinentaalvoodite valikus on kolm põhilist suurust, mis peaksid katma kõigi paaride vajadused ja soovi korral on võimalik valida endale isegi mootorvoodi, mis lisab täiendavat mugavust.


Väiksema magamistoa jaoks sobib rume.ee lehel müüdavatest kontinentaalvoodites kõige paremini kontinentaalvoodi 160×200 cm mõõtudega. Seda eelistavad valikuna paarid, kelle magamistoa suurus võimaldaks valida küll suurema voodi, kuid kes eelistavad magamisel teineteise lähedustunnet.

Kontinentaalvoodi 180×200 cm mõõtudega, mis on kontinentaalvoodi suuruse osas kuldse kesketee valimine, sobib jätkuvalt väiksemasse magamistuppa, kuid võimaldab paaridel juba ka suuremat vabadust ja magamisel füüsilist eraldatust.

Kõige suurem rume.ee veebilehel müüdav kontinentaalvoodi on kontinentaalvoodi 200×200 cm mõõtudega. See on kindlasti suurepärane valik suurde magamistuppa, kus ruumi vähesuse üle ei ole vaja oma pead murda.

Mida on veel vaja hea une tagamiseks meeles pidada?

Tihti pole kehva une põhjused siiski seotud ainult voodi kvaliteediga. Näiteks suurenenud unevajaduse põhjustajaks võib olla hoopis rauapuudus. Oluline on oma tervist kontrollida veendumaks, et kehv uni ei ole midagi, millega su keha üritab märku anda süvenevast terviseprobleemist. 

Loomulikult on oluline tagada, et lisaks kvaliteetsele voodile on sul kasutada ka parim madrats. Kui valid endale uut madratsit pead arvestama seda, mis on kontinentaalvoodi täpsed mõõdud ja kas sa soovid magada pehmema või jäigema madratsiga. Siin  sõltub palju kindlasti inimese isiklikest eelistustest ja see, mis on parim madrats ühe inimese jaoks ei pruugi absoluutselt sobida teisele.

Tihti jäetakse tähelepanuta une jaoks sellised olulised tegurid nagu magamistoa ja kodu üldine temperatuur ning hingatava õhu kvaliteet ja puhtus. Tegelikult on need kvaliteetse une jaoks aga sama olulised tingimused kui kasutava voodi mugavavus. Eriti kriitiline võib õhu puhtus olla just kevadisel perioodil, kus allergeensed õietolmu ja õhuosakesed levivad eriti intensiivselt.

Kui oled oma unekvaliteedi tõstmise nimel valinud sobiva voodi ja teinud kõik endast oleneva, et keskkond oleks heaks uneks sobiv, võid ilmselt taas nautida sügavat ja rahulikku und ja näha värvilisi unenägusid. Unenägude seletaja abil leiad nii ehk oma unenägudest uue mõtte ja avardad oma maailma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.