Pärnus saab nüüd aiatööriistu laenutada ainulaadsest rendikapist

Aiatööriistade laenutamine on nüüd sama lihtne nagu pakiautomaadist tellitud toote kättesaamine.Foto: Husqvarna

Kui varasemalt valmistas aiapidajale peavalu küsimus, kust ja kuidas vajalikke aiatööriistu kiirelt ja mugavalt laenutada, siis Pärnu inimestele on võimalus eriti kiireks ja mugavaks tehtud: Tanni kaupluse avati Eesti esimene ainulaadne Husqvarna aiatööriistade rendikapp.

Rendikapp nagu pakiautomaat

Nummerdatud ustega rendikapist saab laenutada Husqvarna kvaliteetseid akutooteid. Tanni kaupluse juhataja Eero Posti sõnul on teenus eriline seetõttu, et klient ei pea ette helistama ega tüütu asjaajamisega tegelema – aiatööriista laenutamine rendikapist on sama lihtne nagu pakiautomaadist tellitud toote kättesaamine.

“Kõik pakutavad tooted on kapis juba valmis, neid ei tooda tellimuse peale kohale. Klient saab kõik vajaliku tehtud läbi Tools for You Husqvarna telefonirakenduse: makse tegemisel avaneb vastav rendikapi uks,” kirjeldas ta. Samast telefonirakendusest saab reaalajas kontrollida ka aiatööriistade saadavust.

Kõik, mida laenutamiseks vaja läheb, on Tools for You Husqvarna telefonirakendus. Foto: Husqvarna

Hetkel leiab rendikapist kettsae, trimmeri ning rohu-, võsa- ja hekilõikuri. “Sügisel vahetame hekilõikuri lehepuhuri vastu. Kuna akutoodete puhul on välistemperatuur oluline, plaanime kappi hoida töökorras 31. oktoobrini,” märkis kaupluse juhataja.

Tooteid hooldatakse põhjalikult

Rendikapis olevaid aiatööriistu valvatakse suure hoole ja armastusega – see tähendab, et kohe, kui saadakse teavitus toote tagastamise kohta, tuuakse kasutatud tööriist rendikapist töökotta, puhastatakse ja kontrollitakse ning laetakse akud uuesti täis. Renditud aiatööriistu hooldab Husqvarna hooldusmeeskond Tanni kauplusest. “Seejärel viime aiatööriista kiirelt kappi tagasi, et järgmine klient saaks selle soovi korral laenutada,” rääkis Eero Post.

Kui rendikapist laenutatava tööriista minimaalne laenutusperiood on 24 tundi, siis pikemaks perioodiks konkreetseid ajapiiranguid ei ole.

Pärnus populaarne teenus

Eero Posti sõnul lähevad pärnakad alati kõige uuega kiirelt kaasa ning sama kehtib ka akutoodete rendikapi kohta. “Kindlasti on rentijateks ka inimesed, kellel asub siin Pärnus või maakonnas suvekodu – pole ju mõtet kõike aias vajalikku endale osta ja siis hoiustamise pärast muretseda, kui saab sobival ajal vajaliku tööriista mugavalt rentida,” rääkis ta. Kaupluse juhataja sõnul on praegusel suvisel hooajal eriti populaarsed just trimmerid ja lõikurid.

Veel sel suvel on koostöös Husqvarna Eesti OÜga plaanis Pärnus avada veel ka teine samasugune rendikapp, mis hakkab asuma Lihula maantee ääres ning on mõeldud eeskätt Papsaare suure elamurajooni inimestele.

“Rendikapid pole kindlasti ainukesed uuenduslikud tooted Pärnus. Tanni kauplus peab järgmisel aastal oma 30ndat sünnipäeva ja sel puhul on plaanis terve aasta vältel põnevate uuendustega välja tulla,” võtab Eero Post jutu kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.