Pealtlaetav kuivatiga pesumasin või tavaline pesumasin – kumb valida?

Kuidas valida parim pesumasin?Foto: Pexels

Kuidas valida parim pesumasin? Suur pesumasinate valik muudab kõige sobivama leidmise keeruliseks ja sellel põhjusel oleme koostanud artikli, et aidata sul valida parim pesumasin. Olgu selleks siis pealtlaetav kuivatiga pesumasin või nii öelda klassikaline pesumasin, juba järgmistes lõikudes räägime lähemalt, mis on ühe või teised variandi eelised ning puudused.

Pealtlaetav kuivatiga pesumasin vs klassikaline pesumasin

Pesumasinat valides tuleb arvestada selle suurusega, võttes arvesse nii pesu mahutavust kui ka masina mõõte; erinevate funktsioonidega ja masina tüübiga.

Olemas on kahte sorti pesumasinaid, pealtlaetavad ja eest avanevad pesumasinad. Sellest omakorda saab pesumasinaid jagada kaheks selle põhjal, kas sellel on olemas pesukuivatamise funktsioon või mitte.

Pealtlaetavad kuivatiga pesumasinad

Kõiksugused pealtlaetavad pesumasinad on ruumisäästlikud. Seetõttu on seda tüüpi pesumasin väga heaks valikuks väikesesse vannituppa. Võrreldes klassikalise pesumasinaga, tuleb pealtlaetavasse pesumasinasse asetada riided pesumasina pealt, mitte eest, hoides selle arvelt ruumi kokku. 

Pealtlaetavad kuivatiga pesumasinad on veel üks samm edasi ja säästavad ruumi ka selle arvelt, kui peaks kuivatamise funktsioon olemas olema. Ostes kuivati ja pesumasina eraldi, on vaja suurt vannituba või pesupesemiseks mõeldud ruumi, kuhu kaks masinad ära mahutada. Paljudes korterites selline ruum puudub ja otstarbekas on soetada pealtlaetav kuivatiga pesumasin.

Klassikalised pesumasinad kuivatiga ja ilma

Kõige enam levinud on pesumasinad, mis avanevad eestpoolt. Neid on saadaval erinevates mõõtudes ja suurusega, et vastavalt leibkonna vajadustele leida optimaalseim mudel.

Kui vannitoas ei ole ruumipuudust, siis klassikaline pesumasin on väga heaks valikuks, sest võrreldes pealtlaetava pesumasinaga, on seda mugavam kasutada. Seda tüüpi pesumasinate valik on ka palju suurem ning mitmed tuntud kaubamärgid nagu Electrolux, Whirlpool, AEG pakuvad mitmesuguste funktsioonidega mudeleid, sealhulgas pesumasinaid koos kuivatiga.

Pealtlaetavate ja klassikaliste pesumasinate puhastamine

Olenemata sellest, kas oled otsustanud valida pealtlaetava või teist tüüpi pesumasina, oluline on seda korralikult hooldada ja puhastada, et tagada pikaajaline kasutus. 

Pesumasina puhastamiseks tee nii.

  1. Kui pesumasinas on pesu, võta see välja.
  2. Alusta kummitihendite puhastamisest, selleks võid kasutada äädikat ja söögisoodat. 
  3. Jätka pesumasina sahtlite puhastamisega, lisades sinna pesuvahendit ja harjates sahtlid puhtaks. Vajadusel lase pesuvahendil sahtlites mõjuda enne, kui alustad puhastamisega.
  4. Sellele järgnevalt jätka sooda ja äädika / sidrunhappe või mõne spetsiaalse puhastusvahendiga pesumasina sisemuse puhastamist, järgides neid pesemise juhiseid.

Regulaarne pesumasina puhastus tagab tõrgeteta töö ja garanteerib, et sinu pesumasin töötab korralikult sinu jaoks mitmeid aastaid. 

Leia olema sobi pealtlaetav kuivatiga pesumasin või mõni teine mudel Kaup24 ja Hansaposti tootevalikust, mis sisaldab hinnatud kaubamärkide tootevalikut. Vali erinevate mudelite vahelt ja telli mugavalt e-poest!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.